PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bliższa współpraca biznesowa na linii Indie-Polska

  • Autor: PAP
  • 05 wrz 2014 15:47

Przemysł maszyn i urządzeń dla przetwórstwa spożywczego, informatyka, ochrona środowiska i turystyka - to obszary, w których może zaistnieć polsko-indyjska współpraca biznesowa - powiedział w piątek pierwszy sekretarz ambasady Indii w Warszawie G.R. Meena.

REKLAMA

W piątek w Warszawie w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej zorganizowano konferencję "Doing business in India - Doing business in Poland", która miała na celu zainteresowanie polskich przedsiębiorców inwestowaniem w Indiach. Mieli oni okazję spotkać się m.in. z indyjskimi biznesmenami z prowincji Gujarat. W styczniu 2015 r. odbędzie się tam forum biznesowe "Vibrant Gujarat Global Summit". Udział w nim zapowiedział wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz.

"Indie i Polska mają bliskie relacje biznesowe i ekonomiczne. Mamy partnerstwo m.in. w zakresie obronności. Polska jest jednym z głównych naszych partnerów w Europie Środkowo-Wschodniej" - zapewniał sekretarz ambasady Indii w Warszawie G. R. Meena. Jak dodał, w ubiegłym roku indyjskie inwestycje w Polsce wyniosły ok. 3 mld dol.

"Współpracujemy już w obszarze przemysłu obronnego, górnictwa. Ale są też nowe możliwości, jak m.in. infrastruktura, przemysł maszyn i urządzeń dla przetwórstwa spożywczego, informatyka, tekstylia, komunikacja, a także turystyka. Tego typu spotkania są idealną okazją na wzajemną wymianę doświadczeń biznesowych" - powiedział Meena.

Podkreślił, że mający się odbyć w styczniu szczyt biznesowy w prowincji Gujarat będzie miejscem do globalnej wymiany w relacjach biznesowych.

Przedstawiciel władz prowincji Gujarat G.C. Murmu zachwalał ten stan przekonując, że ma on sparzające biznesowi regulacje prawne. "Mamy łatwość prowadzenia biznesu, który nie wymaga dawania łapówek. Nie potrzebujemy ich, ponieważ mamy transparentne zasady biznesowe. Ponadto mamy umowę unikania podwójnego opodatkowania" - mówił G.C. Murmu zachęcając polski biznes do inwestowania w stanie Gujarat.

Ponadto prowincja ma bardzo dobrze rozwinięta infrastrukturę kolejową, gazową, komunikacyjną. W samych Indiach rośnie rynek konsumencki - z 1,2 mld zamieszkałej tam ludności - ponad 65 proc. to ludzie młodzi.

"Polska jest atrakcyjnym krajem dla indyjskich biznesmenów, polska gospodarka się rozwija, kraj ma potencjał gospodarczy, a polskie firmy wykazują zainteresowanie inwestowaniem u nas. Dlatego zależy nam, aby polska delegacja gościła na naszym szczycie w styczniu" - powiedział.

Obecny na konferencji wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz zapowiedział, że nasz kraj planuje wziąć udział w styczniowym szczycie. "Wybieramy się tam, jako polska delegacja, ponieważ będzie to jeden z najważniejszych szczytów biznesowych" - powiedział.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA