PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bochenek o podniesieniu przez Moody's szacunku PKB Polski: to efekt polityki rządu

  • Autor: PAP
  • 27 mar 2017 15:43

Bochenek o podniesieniu przez Moody's szacunku PKB Polski: to efekt polityki rządu Fot. Fotolia

To efekt polityki rządu PiS oraz synergii pomiędzy przedsiębiorcami, a tym co robi rząd - tak rzecznik rządu Rafał Bochenek skomentował w poniedziałek podniesienie przez agencję Moody's do 3,2 proc. szacunku wzrostu PKB Polski w 2017 r.

REKLAMA

W poniedziałkowym raporcie agencja ratingowa Moody's podwyższyła szacunek PKB Polski na 2017 r. do 3,2 proc. rok do roku z 2,9 proc. rok do roku prognozowanych w styczniu. W ocenie agencji, wzrostowi gospodarczemu w Polsce sprzyjać będzie rosnąca konsumpcja prywatna.

"Warto zwrócić uwagę, że nie jest to pierwsza prognoza, która jest weryfikowana przez ważne podmioty, ważne instytucje, nie tylko nasze krajowe, ale te międzynarodowe" - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek na konferencji prasowej, komentując raport Moody's. Dodał, że "od dłuższego czasu instytucje weryfikują prognozy wzrostu gospodarczego dla naszego kraju i to pokazuje pewien trend, w którym zmierza polska gospodarka, która bardzo dobrze się rozwija".

Bochenek ocenił, że szacunki Moody's to "bardzo dobre wskaźniki makroekonomiczne". "To bardzo ważna informacja i warto o tym pamiętać. To bezpośrednio wynika z tej polityki, którą prowadzi rząd Prawa i Sprawiedliwości, i takiej synergii pomiędzy przedsiębiorcami, a tym co robi rząd pani premier Beaty Szydło" - podkreślił rzecznik rządu.

Zdaniem Bochenka warto pamiętać o tym, że na wzrost gospodarczy w naszym kraju "wpływa na pewno konsumpcja wewnętrzna, popyt wewnętrzny", które - jak mówił - niewątpliwie są wynikiem wdrożenia "przełomowego programu" Rodzina 500 plus. Podkreślił, że program ten wywiera nie tylko skutki w sferze społecznej, nie tylko bezpośrednio przekłada się na liczbę urodzeń w naszym kraju, ale również "bezpośrednio wpływa na naszą gospodarkę, o czym już mogliśmy się przekonać i w zeszłym roku, a w tym roku ewidentnie na to wskazują wskaźniki ekonomiczne".

Zwrócił jednocześnie uwagę, że wskaźnik wzrostu PKB w 2017 roku, założony przez rząd w budżecie, jest wyższy od szacunków Moody's i wynosi 3,6 proc. PKB.

Rzecznik rządu wskazał ponadto, że Polska ma "jeden z najniższych" wskaźników bezrobocia w Europie. Przypomniał, że według Głównego Urzędu Statystycznego kształtuje się ono na poziomie niewiele wyższym niż 8 proc., a według Eurostatu - ok. 5 proc. W marcu Główny Urząd Statystyczny podał, że stopa bezrobocia w lutym spadła do 8,5 proc. z 8,6 proc. w styczniu 2017 r. Z kolei według danych Eurostatu w styczniu stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 5,4 proc.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA