PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BOŚ Bank zamyka program JESSICA w woj. pomorskim

  • wnp.pl
  • 02 lip 2014 17:41

BOŚ Bank wykorzystał wszystkie środki dostępne w ramach inicjatywy Jessica w województwie pomorskim. Podpisując w czerwcu br. trzynastą umowę inwestycyjną, Bank, pełniący rolę Funduszu Rozwoju Obszarów Miejskich w ramach Inicjatywy Jessica Województwa Pomorskiego zakontraktował już ponad 69 milionów zł.

REKLAMA

Tym samym wykorzystał ponad 102 proc. procent środków przyznanych przez zarząd województwa.

Trzy ostatnie inwestycje finansowane przez BOŚ Bank w ramach inicjatywy Jessica na Pomorzu przyczynią się do zwiększenia dostępności infrastruktury sportowej dla mieszkańców regionu. Dzięki środkom z programu Jessica w Pruszczu Gdańskim powstanie nowoczesna infrastruktura sportowo rekreacyjna przy ulicy Sikorskiego oraz kompleks sportowy przy Zespole Szkół nr 2, znajdującym się przy ul. Tysiąclecia. W Rumi BOŚ Bank i Jessica sfinansują rozbudowę sali gimnastycznej w Ekologicznej Szkole Społecznej. Łączna wartość tych projektów to prawie 5 mln zł.

BOŚ wraz z Inicjatywą Jessica jest obecny w trzech województwach: śląskim, zachodniopomorskim i pomorskim. Do tej pory podpisano łącznie 45 umów inwestycyjnych na kwotę 384,75 mln zł środków Jessica. Województwo zachodniopomorskie jako pierwsze w Polsce i Europie wykorzystało całą pulę środków dostępnych w ramach programu Jessica. Po podpisaniu trzynastej umowy w czerwcu br. program zakończono również w Pomorskiem.

Inicjatywa Jessica została przygotowana przez Komisję Europejską we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i Bankiem Rozwoju Rady Europy. Jej celem nadrzędnym jest zrównoważony rozwój obszarów miejskich, w tym ich rewitalizacja. Środki Jessica, w postaci niskooprocentowanych pożyczek, finansują różnego rodzaju projekty spełniające kryteria wybranych działań Regionalnych Programów Operacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA