PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Brak negatywnych informacji z Ukrainy sprzyja stabilizacji złotego

  • Autor: PAP
  • 08 kwi 2014 17:38

Brak negatywnych informacji płynących z Ukrainy oraz ograniczony kalendarz publikacji danych makroekonomicznych zarówno z Polski, jak i ze świata, powinny sprzyjać stabilizacji kursu złotego na obecnych poziomach. Rynek powinien neutralnie przyjąć decyzję i komunikat Rady Polityki Pieniężnej.

REKLAMA

- Dzisiaj podczas bardzo spokojnej sesji na rynku walutowym złoty porusza się w wąskim paśmie 4,1650-4,1750. Nie mieliśmy dzisiaj istotnych danych zarówno z Polski, jak i z głównych rynków światowych - powiedział PAP Marek Cherubin, diler walutowy z Banku BPH.

- Zaczynają się pojawiać nowe informacje wokół Ukrainy, nie mają jednak na razie wpływu na rynki. Nie ma żadnych ruchów na euro-dolarze, walutach +emerging markets+ czy złotym. Można powiedzieć, że brak negatywnych informacji i danych makroekonomicznych stabilizuje polską walutę - dodał.

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow poinformował, że jego kraj jest gotowy do wielostronnych rozmów w sprawie Ukrainy, proponowanych przez USA, ale stoi na stanowisku, że powinni w nich wziąć udział reprezentanci wschodnich i południowych regionów ukraińskich.

W Doniecku separatyści ogłosili powstanie Donieckiej Republiki Ludowej i przyłączenie jej do Rosji.

Dług stabilny podobnie jak PLN

Rynek długu zachowuje się we wtorek spokojnie podobnie jak rynek walutowy. Inwestorzy zwrócą uwagę w środę na informacje płynące z RPP.

- Sesja była dość spokojna z lekkim wypłaszczeniem krzywej dochodowości. Sentyment jest pozytywny, stąd lekkie umocnienie papierów" - powiedział PAP Mateusz Patorski, diler SPW z Banku Millennium.

- Jutro mamy decyzję RPP, nie powinna zaskoczyć, więc ważny będzie komunikat i konferencja po posiedzeniu. Dużą wagę inwestorzy będą też przykładali do danych i informacji z rynków bazowych - dodał.

Wszyscy z 21 ankietowanych przez PAP ekonomistów oczekują pozostawienia stóp NBP bez zmian na kwietniowym posiedzeniu RPP.

Po marcowym posiedzeniu Rada oceniła w komunikacie, że stopy procentowe NBP powinny pozostać niezmienione w dłuższym okresie, tj. co najmniej do końca trzeciego kwartału bieżącego roku.

W piątkowej rozmowie z PAP prezes NBP Marek Belka pytany o szanse na ustabilizowanie stóp NBP na obecnych poziomach do końca tego roku zwrócił uwagę na pojawiające się coraz częściej głosy członków RPP odnośnie możliwości ustabilizowania stóp NBP także w IV kwartale. Dodał, że sentyment RPP jest obecnie "raczej gołębi".

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA