PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bronisław Komorowski przeciwny szybkiemu wejściu do strefy euro

  • Autor: PAP
  • 27 mar 2015 11:19

Prezydent Bronisław Komorowski oświadczył, że nie ma planów szybkiego wchodzenia Polski do strefy euro. W kampanii nie warto walczyć z cieniem rzekomego szybkiego wchodzenia Polski do strefy euro, warto zajmować się sprawami konkretnymi - na tym polega racjonalność - podkreślił.

REKLAMA

Komorowski w piątek w oświadczeniu wygłoszonym w swoim sztabie wyborczym w Warszawie powiedział, że w sprawie szybkiego wejścia Polski do strefy euro "takich planów nie ma i być nie może".

Przypomniał swoją deklarację i apel, jako prezydenta, by dyskusję w sprawie wszystkich okoliczności wejścia do strefy euro "przenieść na czas sensowny - to znaczy na czas po kampanii wyborczej do parlamentu". "To najwcześniej przyszły parlament będzie musiał się nad tą kwestią pochylić" - dodał.

"To, co dzisiaj się w tym zakresie dzieje, w moim przekonaniu jest niekoniecznie rozsądną i niekoniecznie prowadzoną w poczuciu odpowiedzialności za Polskę akcją polityczną - wyborczą, a nie dyskusją o sprawach ważnych dla Polski" - ocenił Komorowski.

"Nie warto toczyć wojen z cieniem rzekomego wchodzenia przez Polskę do (strefy) euro, ale warto zajmować się sprawami konkretnymi - na tym polega m.in. racjonalność w polityce" - podkreślił prezydent. Kwestia wprowadzenia euro jest jednym z najważniejszych tematów kampanii prezydenckiej. Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda wielokrotnie pytał Komorowskiego, czy chce wejścia Polski do strefy euro. Według Dudy, spowoduje to pogorszenie sytuacji finansowej Polaków, gdyż znacznie wzrosną wówczas ceny podstawowych produktów.

Prezydent podkreślił, że istotnym elementem jego zainteresowań są i będą kwestie polityki prorodzinnej. Komorowski w piątek podpisał i skierował do Sejmu projekt ustawy rodzinnej, której celem jest wprowadzenie rozwiązań ułatwiających godzenie życia rodzinnego z życiem zawodowym; chodzi m.in. o ułatwienie korzystania z elastycznych form czasu pracy ze względu na obowiązki rodzinne.

Prezydent powiedział, że projekt ustawy rodzinnej zakłada "uelastycznienie systemu, tak, aby było możliwe spełnienie oczekiwań ogromnej rzeszy młodych ludzi w Polsce, zakładających rodziny i chcących wychowywać dzieci". "Elastyczny system korzystania z urlopów rodzicielskich, to jest oczekiwanie tych ludzi, którzy chcą, albo muszą łączyć życie rodzinne z życiem zawodowym, to jest rozwiązanie absolutnie konieczne, jest fragmentem szerszego zamysłu, który został wyrażony w dokumencie Kancelarii Prezydenta +Dobry Klimat dla Rodziny+" - zaznaczył.

  • 1
  • 2
  • CCIM11061 2015-03-27 13:09:40
    Ho ho ho Szogunie ! Niepiśmienny występuje tuta nie tylko jako niepoinformowany (wg niego WSI powstały w nowym ustroju), ale dodatkowo jako niereformowalny (ze starego ustroju).

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA