PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cudzoziemcy wydali w Polsce ponad 3,6 mld zł

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 sie 2013 14:22

Jak informuje PAP, w I. półroczu 2013 roku szacunkowa wartość towarów i usług zakupionych przez cudzoziemców przekraczających polski odcinek zewnętrzny granicy UE wyniosła 3.685,4 mln zł, o 23,75 proc. więcej rdr - podał GUS w komunikacie.

REKLAMA

- Szacunkowa wartość zakupionych w Polsce towarów i usług przez cudzoziemców przekraczających polski odcinek zewnętrznej granicy Unii Europejskiej w I. półroczu 2013 r. ukształtowała się na poziomie 3.685,4 mln zł, natomiast wydatki poniesione za granicą przez Polaków w tym okresie wyniosły 347,3 mln zł. Było to odpowiednio o 23,7 proc. i 23,1 proc. więcej niż przed rokiem, napisano.

W samym II. kwartale wydatki cudzoziemców ukształtowały się na poziomie 2.036,1 mln zł, natomiast Polaków - 178,8 mln zł i były wyższe niż w analogicznym okresie 2012 r. odpowiednio o 34,5 proc. i 14,4 proc.

Cudzoziemcy objęci badaniem w II. kwartale wydali na zakup towarów w Polsce 1.984,5 mln zł, co stanowiło 97,5 proc. wydatków cudzoziemców, z tego na towary nieżywnościowe przypadło 83,2 proc., a na towary żywnościowe 14,3 proc.

Z badania GUS wynika, że spośród artykułów nieżywnościowych największym zainteresowaniem cudzoziemców cieszyły się materiały budowlane, sprzęt RTV i AGD, części i akcesoria do środków transportu oraz odzież i obuwie. Natomiast z towarów żywnościowych najchętniej kupowano mięso i wyroby mięsne. Na usługi (głównie gastronomiczne i noclegi) przeznaczono 51,6 mln zł, co stanowiło 2,5 proc. ogółu wydatków cudzoziemców, informuje PAP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA