PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Cudzoziemcy wydali w Polsce ponad 3,6 mld zł

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 sie 2013 14:22

Jak informuje PAP, w I. półroczu 2013 roku szacunkowa wartość towarów i usług zakupionych przez cudzoziemców przekraczających polski odcinek zewnętrzny granicy UE wyniosła 3.685,4 mln zł, o 23,75 proc. więcej rdr - podał GUS w komunikacie.

REKLAMA

- Szacunkowa wartość zakupionych w Polsce towarów i usług przez cudzoziemców przekraczających polski odcinek zewnętrznej granicy Unii Europejskiej w I. półroczu 2013 r. ukształtowała się na poziomie 3.685,4 mln zł, natomiast wydatki poniesione za granicą przez Polaków w tym okresie wyniosły 347,3 mln zł. Było to odpowiednio o 23,7 proc. i 23,1 proc. więcej niż przed rokiem, napisano.

W samym II. kwartale wydatki cudzoziemców ukształtowały się na poziomie 2.036,1 mln zł, natomiast Polaków - 178,8 mln zł i były wyższe niż w analogicznym okresie 2012 r. odpowiednio o 34,5 proc. i 14,4 proc.

Cudzoziemcy objęci badaniem w II. kwartale wydali na zakup towarów w Polsce 1.984,5 mln zł, co stanowiło 97,5 proc. wydatków cudzoziemców, z tego na towary nieżywnościowe przypadło 83,2 proc., a na towary żywnościowe 14,3 proc.

Z badania GUS wynika, że spośród artykułów nieżywnościowych największym zainteresowaniem cudzoziemców cieszyły się materiały budowlane, sprzęt RTV i AGD, części i akcesoria do środków transportu oraz odzież i obuwie. Natomiast z towarów żywnościowych najchętniej kupowano mięso i wyroby mięsne. Na usługi (głównie gastronomiczne i noclegi) przeznaczono 51,6 mln zł, co stanowiło 2,5 proc. ogółu wydatków cudzoziemców, informuje PAP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA