PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Czy dzięki REIT-om rynek nieruchomości wrzuci szósty bieg?

  • housemarket.pl
  • 11 maj 2017 09:20

Czy dzięki REIT-om rynek nieruchomości wrzuci szósty bieg? Michał Sapota, prezes Murapolu

W Polsce rynek REIT-ów jest wciąż w powijakach. Sytuację tę może zdynamizować wprowadzenie możliwości inwestowania w mieszkania za pośrednictwem REIT-ów - uważa Michał Sapota, prezes Murapolu, prelegent Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

REKLAMA

Atrakcyjność inwestycyjną nieruchomości dostrzegają inwestorzy na całym świecie.

- Poprzez to narzędzie na rynku mieszkań na wynajem mogą pojawić się zarówno duże instytucje - typu banki, TFI czy ubezpieczyciele, jak też mali inwestorzy, którzy zyskają dodatkową możliwość zdywersyfikowania swoich inwestycji i rozszerzenia portfeli o nieruchomości przynoszące stabilny zysk w długim terminie. Widzę także możliwość pojawienia się nowej grupy inwestorów ze środkami, które dziś są uśpione i z małym lub żadnym doświadczeniem w inwestowaniu - uważa prezes Murapolu. - To także ciekawa opcja dla osób, które dostrzegając atrakcyjność inwestycyjną nieruchomości mieszkaniowych, dzisiaj bezpośrednio lokują w nich swoje oszczędności, biorąc na siebie wszystkie obciążenia związane z zarządzaniem wynajmowanymi lokalami.

Przeczytaj cały komentarz prezesa Murapolu

11 maja Michał Sapota weźmie udział w sesji "REIT po polsku – jak zarabiać na nieruchomościach komercyjnych" podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA