PARTNERZY
PORTALU


REKLAMA

Deutsche Hypo otworzy biuro w Warszawie

  • Autor: Propertyeu.info
  • 09 paź 2013 07:35

Deutsche Hypo otworzy biuro w Warszawie

Bank Deutsche Hypo z Niemiec planuje rozpocząć działalność na terenie Polski - powiedział w rozmowie z serwisem Propertyeu.info Thomas Bürkle przewodniczący rady dyrektorów wykonawczych. Deutsche Hypo zajmuje się finansowaniem inwestycji w branży nieruchomości komercyjnych.

REKLAMA

Deutsche Hypo planuje uruchomić biuro na terenie Polski w przyszłym roku. Obecnie bank działa w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii i we Francji. Za wejściem na nowy rynek stoi wzmożone zainteresowanie niemieckich inwestorów polskimi nieruchomościami komercyjnymi.

W 2013 roku Deutsche Hypo przeznaczy na finansowanie projektów komercyjnych około 3 mld euro. Podobna kwota będzie przeznaczona na transakcje w 2014 roku.

Zdaniem przedstawicieli banku strategia wejścia na polski rynek zakłada koncentrację na jakości, a nie na liczbie udzielonych finansowań. Jedną z przyczyn rozwoju działalności firmy jest chęć wykorzystania rosnących trudności w uzyskaniu tradycyjnych kredytów bankowych. Deutsche Hypo nie wyklucza przy tym współpracy z funduszami typu mezzanine.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA