PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dla REIT-ów są dwie drogi...

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 19 wrz 2017 18:03

Dla REIT-ów są dwie drogi... Michał Cebula, dyrektor Generalny Heritage Real Estate.

Są tylko dwie drogi: skokowe upowszechnienie się REIT między innymi jako forma długoterminowego oszczędzania lub kompletna porażka projektu - mówi Michał Cebula, dyrektor Generalny Heritage Real Estate.

REKLAMA

- W Heritage Real Estate od samego początku uważnie przyglądamy się pracom nad wprowadzeniem ustawy o REIT. Jesteśmy przekonani, że dobrze przygotowana ustawa będzie jednym z kół zamachowych polskiego rynku nieruchomości  – uważa Michał Cebula.

Dyrektor generalny Heritage Real Estate uważa, że to właśnie mieszkania są najbezpieczniejszą klasą aktywów z całego rynku real estate, głównie poprzez dywersyfikację liczbową i geograficzną pojedynczych nieruchomości w koszyku jednej spółki REIT-owej.

- Liczymy na kolejne dobre wiadomości, szczególnie na odpowiednio wysoką minimalną skalę posiadanych aktywów przez REIT. Naszym zdaniem są tylko dwie drogi, czyli skokowe upowszechnienie się REIT między innymi jako forma długoterminowego oszczędzania (szczególnie emerytalnego) lub kompletna porażka projektu. Nie wyobrażam sobie, że projekt zaskoczy przeciętnie. W tym przypadku nie ma pośredniego rozwiązania, dlatego apelujemy o uważne wsłuchanie się w potrzeby – mówi Michał Cebula.

Jak dodaje, założenie Ministerstwa Finansów, by REIT-y mogły być prowadzone tylko w formule mieszkaniowej, jest założeniem i słusznym i uzasadnionym.

Przypomnijmy, zdaniem Macieja Obronieckiego, zastępcy dyrektora departamentu rozwoju rynku finansowego w Ministerstwie Finansów, raczej nie ma szansy, by ustawa o REIT-ch weszła w życie od 1 stycznia 2018 r. REIT-y, zdaniem przedstawiciela MF, będą mogły być prowadzone tylko w formule mieszkaniowej. Prace nad ustawą, są obecnie na etapie konsultacji i analiz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA