PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dobra sesja dla złotego

  • Autor: PAP
  • 31 mar 2015 17:45

Wtorkowa sesja na rynku złotego nie przyniosła większych zmian w wycenie krajowej waluty, która stabilizowała się blisko poziomów odniesienia. Około godz. 17.00 euro kosztowało 4,07 zł, dolar 3,79 zł, a frank 3,90 zł.

REKLAMA

Analityk z Domu Maklerskiego BOŚ Konrad Ryczko podkreślił, że warto zauważyć dalszy lekki spadek wyceny w relacji do dolara amerykańskiego co jest pochodną kontynuacji zniżki na głównej parze walutowej.

"W szerszym ujęciu aktywność rynku zaczyna być coraz mniejsza, co ma związek ze zbliżającymi się świętami. Pewnym impulsem do handlu mogą być jednak jutrzejsze dane dotyczące przemysłowego PMI za marzec. W szerszym ujęciu zachowanie polskiej waluty zależeć będzie w dalszym ciągu od nastrojów w USA, gdzie inwestorzy spekulują nt. potencjalnego momentu rozpoczęcia podwyżek stóp przez FED" - zauważył Ryczko.

W ocenie analityka DM mBanku Kamila Maliszewskiego, wtorkowa sesja okazała się pozytywna dla złotego głównie w stosunku do euro.

"Pozytywny sentyment do naszej waluty pomogły podtrzymać lepsze od oczekiwań dane ze strefy euro, gdzie deflacja okazała się niższa od prognoz. Nastroje na rynku PLN wsparły dziś także bardzo dobre dane z niemieckiego rynku pracy. Liczba nowych miejsc pracy wzrosła w lutym o 15 tys. co pokazuje, że wprowadzenie płacy minimalnej na poziomie federalnym, nie powoduje jak do tej pory negatywnych efektów na rynku pracy wbrew wcześniejszym obawom" - przekazał.

Jego zdaniem, wydaje się, że ruch aprecjacyjny złotego powinien przebiegać nadal bez większych przeszkód i najbliższe tygodnie pozwolą zbliżyć się do poziomu 4 złotych na parze euro/złoty.

"W stosunku do dolara notowania złotego zależne są w ostatnich tygodniach głównie od sytuacji gospodarczej w USA. Dzisiejsze dobre dane z gospodarki amerykańskiej pozwoliły w ciągu dnia przekroczyć poziom 3,80 na parze dolar/złoty, jednak na ostateczne rozstrzygnięcie sytuacji powinniśmy poczekać do piątku, kiedy poznamy dane z rynku pracy w USA" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA