PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dobry wynik amerykańskiej gospodarki pozytywny dla giełdy

  • Autor: PAP
  • 31 paź 2014 11:45

Czwartek na Wall Street przebiegał pod znakiem wzrostów po lepszym od oczekiwań wyniku amerykańskiego PKB za trzeci kwartał. Wyraźny wzrost zanotował indeks Dow Jones, któremu pomagał rosnący kurs spółki Visa, która podała dobre wyniki kwartalne.

REKLAMA

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 221,11 pkt. (1,30 proc.) do 17.195,42 pkt.

S&P 500 zyskał 12,35 pkt. (0,62 proc.) i wyniósł 1.994,65 pkt.

Nasdaq Composite wzrósł o 16,91 pkt. (0,37 proc.) i wyniósł 4.566,14 pkt.

Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w trzecim kwartale 2014 roku o 3,5 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk - podał Departament Handlu w pierwszym wyliczeniu. Analitycy spodziewali się wzrostu PKB o 3,0 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wzrosła do 287 tys. z 284 tys. tydzień wcześniej po korekcie. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 285 tys. wobec 283 tys. miesiąc wcześniej przed korektą.

Czterotygodniowa średnia dla tego wskaźnika wynosi 281 tys., i jest najniższa od maja 2000 r.

"Dobre dane uzasadniają jastrzębi wydźwięk wczorajszego komunikatu wydanego przez Fed po zakończeniu posiedzenia" - ocenił Dan Greenhaus, główny analityk w BTIG.

Fed zgodnie z oczekiwaniami ogłosił w środę zakończenie programu luzowania ilościowego QE. Jednocześnie powtórzył, że wciąż zamierza utrzymywać stopy procentowe bez zmian przez "znaczny czas". Większość analityków spodziewała się takiej właśnie decyzji Fed.

Jednocześnie amerykański bank centralny ocenił, że poprawia się sytuacja na rynku pracy w USA. Fed stwierdził, że "szereg wskaźników z rynku pracy wskazuje, że coraz pełniejsze jest wykorzystanie zasobów rynku pracy", modyfikując tym samym używane we wcześniejszych komunikatach stwierdzenie o utrzymującym się niepełnym wykorzystaniu zasobów rynku pracy.

"Chociaż komentarze Fed były jastrzębie, myślę, że nie zaszkodzą one mocno rynkowi akcji i będzie on w porządku. Generalnie wydaje się, że do tej pory Fed nie doceniał skali poprawy, jaka się dokonała na amerykańskim rynku pracy" - powiedział Kelly w CNBC.

"Nasze badania sugerują, że kiedy bezrobocie w USA spada poniżej poziomu 6 proc., rosną wynagrodzenia pracowników (). O tym, czy zobaczymy podwyżkę stóp proc. już w marcu zdecyduje to, co się będzie działo z płacami" - dodał.

Stopa bezrobocia w USA spadła we wrześniu do 5,9 proc. i jest najniższa od 2008 r.

Ze spółek silne wzrosty notowały akcje spółki Visa po tym, jak podała ona lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne oraz ogłosiła skup akcji własnych warty 5 mld USD. Zysk spółki w III kwartale wyniósł 2,18 USD na akcję wobec spodziewanych przez rynek 2,1 USD.

Rosły też akcje głównego konkurenta Visy, spółki Mastercard, która również zaprezentowała swoje wyniki kwartalne. Zysk na akcję spółki wyniósł w III kw. 89 centów. Analitycy spodziewali się tymczasem zysku 78 centów na akcję.

Wynikami rozczarował jednak Time Warner Cable. Koncern medialny zanotował zysk na akcję w wysokości 1,86 USD . Analitycy spodziewali się zysku 1,90 USD na akcję.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA