PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dwucyfrowy wzrost przychodów Cushman & Wakefield

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 kwi 2013 17:17

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield poinformowała o osiągnięciu drugich najwyższych przychodów w swojej 95-letniej historii działalności w wyniku dalszych inwestycji w przejęcia i zatrudnianie kluczowych pracowników w ramach długofalowej strategii rozwoju.

REKLAMA

- Pomimo utrzymującej się w ostatnich kilku latach niepewności co do światowej gospodarki zysk EBITDA firmy Cushman & Wakefield rósł rocznie o 17% z 93 mln USD w 2010 r. do 128 mln USD w 2012 r. Jednocześnie współczynnik długu netto do EBITDA utrzymał się na poziomie 0,8. Ożywienie działalności biznesowej zapoczątkowane pod koniec 2012 r. może się utrzymać w 2013 r. dzięki dalszemu wzrostowi optymizmu na rynkach - powiedział Glenn J. Rufrano, prezes i dyrektor generalny Cushman & Wakefield.

Firma Cushman & Wakefield, której udziałowcem większościowym jest spółka inwestycyjna rodziny Agnellich EXOR S.p.A., poinformowała, że przychody brutto za IV kw. 2012 r. wzrosły o 65,1 mln USD, czyli o 11% (11,4% bez uwzględnienia wpływu kursów walut), do poziomu 657,7 mln USD, w porównaniu z 592,6 mln USD za IV kw. 2011 r.

Na wyniki w IV kw. 2012 r. wpłynął wzrost we wszystkich regionach i obszarach świadczonych usług, w tym działu Najmu głównie w obu Amerykach oraz krajach Azji i Pacyfiku, a także działu Rynków Kapitałowych w Ameryce Północnej i Południowej, regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku. Wynika to z faktu, że firma Cushman & Wakefield kontynuuje budowę platformy usług na całym świecie, w tym poprzez zatrudnianie kluczowych pracowników w kilku ważnych lokalizacjach oraz dalszy rozwój działalności w zakresie Wyceny i Doradztwa oraz CIS, będący istotnym elementem strategicznego planu rozwoju firmy. Przychody działu Najmu wzrosły o 40,4 mln USD, czyli o 16,1%, przy czym największy w tym udział miał region Azji i Pacyfiku (wzrost o 33,5%) oraz obie Ameryki (wzrost o 17,9%). Przychody działu Rynków Kapitałowych wzrosły o 19,3 mln USD, czyli o 30,1%, głównie za sprawą obu Ameryk (wzrost o 41,2%) oraz regionu Azji i Pacyfiku (18,1%) i EMEA (17,3%). Przychody działów Wyceny i Doradztwa oraz CIS wzrosły odpowiednio o 7,6 mln USD (wzrost o 14,9%) i 6,2 mln USD (6,5%), przy czym największy wzrost przychodów tych działów odnotowano w obu Amerykach - odpowiednio o 19,2% i 10,8%.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA