PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dywidendy albo inwestycje, oto jest pytanie

  • Autor: PAP
  • 23 cze 2016 15:35

Dywidendy albo inwestycje, oto jest pytanie Fot. Fotolia

Staram się ze wszystkich sił, aby zrealizować plan przychodów z dywidend na poziomie 4,5 mld zł, ale wiem, że w spółkach - zwłaszcza w branży energii - są potrzeby inwestycyjne - powiedział dziennikarzom w czwartek minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz.

REKLAMA

"(Dywidendy) zaplanowane są na poziomie 4,5 mld (zł), staram się ze wszystkich możliwych sił, aby ten plan zrealizować, ale to jest mój dylemat: mam świadomość, że są potrzeby budżetowe (...), ale wiem też, że w spółkach, zwłaszcza w branży szeroko pojmowanej energii, są potrzeby inwestycyjne i tych pieniędzy, tych środków może zabraknąć" - powiedział szef MSP.

Zauważył, że niektóre z tych spółek nie wypracują zysku. "Wiemy o tym doskonale, są potężne odpisy (...). Dlatego będziemy patrzyli: to jest rola ministra (energii Krzysztofa) Tchórzewskiego, ale ja będę patrzył życzliwie na to, jeśli zapadną w niektórych spółkach decyzje o niepobieraniu dywidendy i pozostawieniu wypracowanego zysku w spółce" - podkreślił.

W maju Polskie Sieci Elektroenergetyczne podały, że by zapewnić w Polsce bezpieczne dostawy energii, trzeba terminowo oddać wszystkie budowane i planowane bloki energetyczne, a do tego utrzymać eksploatację istniejących źródeł o mocy w sumie ok. 5,8 GW. Minister energii Krzysztof Tchórzewski mówił, że w najbliższych trzech latach rozpocznie się w Polsce budowa co najmniej trzech albo czterech bloków energetycznych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA