PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2017: REIT-y dla każdego

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 maj 2017 08:49

Jakie są atuty REIT-ów i kto na nich skorzysta - tłumaczy Anna Kicińska, partner w EY, lider Grupy Rynku Nieruchomości w regionie CSE.

REKLAMA

REIT-y zostały stworzone przede wszystkim dla inwestorów indywidualnych. Rozpowszechnienie tej formy inwestowania wymaga jednak tego, aby informacje o produktach były dostępne i wiarygodne. 

- Uplasowanie REIT-ów na Giełdzie Papierów Wartościowych będzie gwarancją tej transparentności, jak również płynności. Należy przy tym pamiętać, że REIT-y nie są ograniczone czasowo, można z inwestycji wyjść w każdym momencie - tłumaczy Anna Kicińska, partner w EY, lider Grupy Rynku Nieruchomości w regionie CSE. - Natomiast jeśli chodzi o sprzedaż samych nieruchomości, które są własnością REIT-ów, są one sprzedawane w najlepszym rynkowym momencie - dodaje.

Ustawa dotycząca wprowadzenia REIT-ów na polski rynek ma obowiązywać od 1 stycznia 2018 r. - Teraz spodziewamy się kolejnego szkicu ustawy, który - jak w przypadku pierwszego - będzie poddany konsultacjom społecznym. Inwestorzy mogą już realnie myśleć o zyskach z REIT-ów, bo w porównaniu z lokatami czy obligacjami są one bardzo atrakcyjne do inwestowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA