PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC: To trudne czasy w biznesie. Ale najważniejszy jest zdrowy rozsądek

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 maj 2017 10:00

EEC: To trudne czasy w biznesie. Ale najważniejszy jest zdrowy rozsądek Maciej Dyjas, fot. PTWP
REKLAMA

Cienka linia

- Nie ma takiego biznesu, gdzie nie ma dużych problemów. Przydarzają się wszystkim. Ich wspólną cechą nie jest zły pomysł, ale niewłaściwe zarządzanie. Kontrola i pilnowanie często decydują o sukcesie lub porażce, szczególnie jeśli inwestycja była finansowana zewnętrznymi środkami – tłumaczył Leszek Niemycki.

Zdanie przedstawiciela Deutsche Banku potwierdził moderator dyskusji. - Najważniejsze, to umieć się przyznać do błędu. Każdy ma lepsze i gorsze inwestycje – powiedział.

- Każde działanie jest obarczone błędem – dodał Tomasz Modzelewski, prezes zarządu, Paged. - Dlatego lepiej jest robić te inwestycje, z których zawsze można się wycofać. Jeśli wydaliśmy na coś kilkadziesiąt milionów złotych, wyjście jest bardzo trudne, wręcz niemożliwe – zaznaczył.

Modzelewski podał przykład zamknięcia jednego ze starszych zakładów. - Musieliśmy się wycofać, bowiem był to stary, nieopłacalny zakład produkcyjny. Podjęliśmy szybką, męską decyzję. Jeśli nie podejmie się ich dziś, to jutro mogą kosztować dwa razy więcej – dodał.

- Prawnik nie zawsze ma dobre wiadomości – odpowiedział Krzysztof Zakrzewski. Zdaniem prawnika inwestorzy bardzo często przychodzą po pomoc, kiedy jest już za późno. - Koszty obsługi prawnej dla wielu firm znajdują się na pierwszej pozycji przy cięciach budżetowych. To błąd, bo sprawna obsługa prawnika pozwala na uniknięcie wielu problemów – dodał.

Przykładem może być branża budowlana. - Praktycznie każdy projekt kończy się tu w sądzie. Tak być nie musi. Jeśli współpracujemy z prawnikiem na całym etapie projektu, to możemy być przygotowani na ewentualne ataki wykonawców po jego zakończeniu. Dzięki temu unikami wieloletnich starć – komentował.

Zdaniem Macieja Dyjasa najważniejszy jest zdrowy rozsądek. - Ten, który inwestuje, jest odpowiedzialny za własne decyzje. Doradcy są po to, by zwrócić na coś uwagę, ale nikt nie oczekuje tego, by doradca zaprezentował całą strategię inwestycyjną – podsumował dyskusję.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA