PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC: To trudne czasy w biznesie. Ale najważniejszy jest zdrowy rozsądek

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 maj 2017 10:00

EEC: To trudne czasy w biznesie. Ale najważniejszy jest zdrowy rozsądek Maciej Dyjas, fot. PTWP
REKLAMA

Cienka linia

- Nie ma takiego biznesu, gdzie nie ma dużych problemów. Przydarzają się wszystkim. Ich wspólną cechą nie jest zły pomysł, ale niewłaściwe zarządzanie. Kontrola i pilnowanie często decydują o sukcesie lub porażce, szczególnie jeśli inwestycja była finansowana zewnętrznymi środkami – tłumaczył Leszek Niemycki.

Zdanie przedstawiciela Deutsche Banku potwierdził moderator dyskusji. - Najważniejsze, to umieć się przyznać do błędu. Każdy ma lepsze i gorsze inwestycje – powiedział.

- Każde działanie jest obarczone błędem – dodał Tomasz Modzelewski, prezes zarządu, Paged. - Dlatego lepiej jest robić te inwestycje, z których zawsze można się wycofać. Jeśli wydaliśmy na coś kilkadziesiąt milionów złotych, wyjście jest bardzo trudne, wręcz niemożliwe – zaznaczył.

Modzelewski podał przykład zamknięcia jednego ze starszych zakładów. - Musieliśmy się wycofać, bowiem był to stary, nieopłacalny zakład produkcyjny. Podjęliśmy szybką, męską decyzję. Jeśli nie podejmie się ich dziś, to jutro mogą kosztować dwa razy więcej – dodał.

- Prawnik nie zawsze ma dobre wiadomości – odpowiedział Krzysztof Zakrzewski. Zdaniem prawnika inwestorzy bardzo często przychodzą po pomoc, kiedy jest już za późno. - Koszty obsługi prawnej dla wielu firm znajdują się na pierwszej pozycji przy cięciach budżetowych. To błąd, bo sprawna obsługa prawnika pozwala na uniknięcie wielu problemów – dodał.

Przykładem może być branża budowlana. - Praktycznie każdy projekt kończy się tu w sądzie. Tak być nie musi. Jeśli współpracujemy z prawnikiem na całym etapie projektu, to możemy być przygotowani na ewentualne ataki wykonawców po jego zakończeniu. Dzięki temu unikami wieloletnich starć – komentował.

Zdaniem Macieja Dyjasa najważniejszy jest zdrowy rozsądek. - Ten, który inwestuje, jest odpowiedzialny za własne decyzje. Doradcy są po to, by zwrócić na coś uwagę, ale nikt nie oczekuje tego, by doradca zaprezentował całą strategię inwestycyjną – podsumował dyskusję.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA