PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Europejski Kongres Gospodarczy 2012 coraz bliżej

  • Autor: wnp.pl
  • 09 mar 2012 17:20

Europejski Kongres Gospodarczy 2012 coraz bliżej

Europejski Kongres Gospodarczy 2012 odbędzie się w Katowicach w dniach 14-16 maja. Organizatorzy Kongresu zapewnili w piątek, że swoją rangą i skalą przebije on poprzednie edycje. Jednym z tematów czwartego Kongresu będzie sytuacja na rynku nieruchomości komercyjnych.

REKLAMA

O przygotowaniach do Kongresu poinformowali podczas konferencji prasowej członkowie rady patronackiej imprezy: jej honorowy przewodniczący prof. Jerzy Buzek, prezes Grupy PTWP oraz inicjator Kongresu Wojciech Kuśpik; sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki Tomasz Tomczykiewicz; wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk; marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz i prezydent Katowic Piotr Uszok.

Europejski Kongres Gospodarczy 2012 (European Economic Congress - EEC) odbędzie się w dniach 14-16 maja w jedenastu katowickich lokalizacjach. Trzy kongresowe dni wypełnią liczne debaty, spotkania, wydarzenia towarzyszące, w których weźmie udział ok. 6 tys. gości. W sumie odbędzie się ponad 100 sesji i dyskusji.

- Ubiegłoroczna edycja, podczas której gościliśmy 6 tys. osób, spowodowała, że Kongres stał się jedną z największych i najważniejszych tego typu imprez w Europie Środkowej. Już teraz możemy powiedzieć, że skala zainteresowania zbliżającym się Kongresem jest ogromna, a jego ranga będzie jeszcze większa niż w ubiegłym roku. Jestem pewny, że przez trzy dni trwania imprezy oczy Europy będą skierowane na Górny Śląsk i Katowice - powiedział Wojciech Kuśpik.

Jerzy Buzek podkreślił, że Katowice i Górny Śląsk to doskonałe miejsce na zorganizowanie takiego wydarzenia.

- Pomiędzy Krakowem a Wrocławiem znajduje się 1/3 polskiego przemysłu oraz kształci się 1/3 polskich studentów. Z Katowic mamy też blisko do Czech, Słowacji oraz innych krajów regionu. Dla wielu gospodarka jest najważniejszym tematem. Polska dobrze poradziła sobie w ostatnich, kryzysowych dla światowej gospodarki latach. Warto dyskutować i szukać kolejnych pomysłów na to, jak ten stan utrzymać - wskazał Buzek.

- Kongres będzie odbywał się także w przededniu Euro 2012. Jesteśmy ciekawi, jak ta wielka impreza wpłynie na polską gospodarkę. O tym na pewno również będziemy rozmawiać - dodał.

Również w opinii Zygmunta Łukaszczyka, trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce organizacji Kongresu niż Katowice.

- Warto podkreślić, że ta impreza ma charakter wyraźnie otwarty i apolityczny. Chcemy żeby taki pozostał. Aby był podpowiedzią dla europejskiej gospodarki, w którą stronę ma podążać - zaznaczył wojewoda.

Adam Matusiewicz przypomniał, że samorząd województwa śląskiego od początku istnienia Kongresu angażuje się w jego organizację oraz wsparcie finansowe. Zaznaczył, że trudno sobie wyobrazić lepiej wykorzystane środki na promocję gospodarczą regionu.

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA