PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Eurostat: Wzrosła sprzedaż detaliczna

  • Autor: ISB
  • 07 cze 2011 14:25

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce wzrosła w kwietniu o 0,4 proc. w ujęciu miesięcznym, ale w ujęciu rocznym zwiększyła się o 6,1 proc. - podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W całej Unii Europejskiej sprzedaż detaliczna wzrosła o 1,1 proc. m/m i o 1,9 proc. rok do roku.

REKLAMA

W strefie euro sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,9 proc. m/m i zwiększyła się o 1,1 proc. w ujęciu rocznym.

Spośród członków UE, których dane uwzględnia Eurostat, sprzedaż spadła (w ujęciu rocznym) w 9 krajach, a wzrosła w 13 krajach. Najwięcej wzrosła w Estonii (9,5 proc.), Luksemburgu (9,5 proc.) i na Litwie (7,3 proc.).

Największe spadki zanotowały Malta (-8,0 proc.), Rununia (-6,3 proc.) i Portugalia (-4,0 proc.).

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), sprzedaż detaliczna wzrosła w kwietniu 2011 r. o 2,3 proc. w ujęciu miesięcznym i zwiększyła się o 18,6 proc. r/r. W marcu 2011 r. sprzedaż detaliczna wzrosła o 9,4 proc. r/r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA