PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Frank tanieje po interwencji Szwajcarskiego Banku Narodowego

  • Autor: PAP
  • 03 sie 2011 12:32

Frank staniał po środowej interwencji Szwajcarskiego Banku Narodowego - po godz. 11.30 kosztował 3,62 zł wobec 3,74 zł po godz. 9. Bank w komunikacie stwierdził, że umocnienie franka pogorszyło perspektywy gospodarki Szwajcarii i zapowiedział obronę kursu tej waluty.

REKLAMA

Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) nie będzie tolerował umacniającego się franka i będzie podejmował działania osłabiające walutę - poinformował w środę SNB w komunikacie. Według SNB frank jest "ogromnie przewartościowany", co pogarsza perspektywy szwajcarskiej gospodarki.

Podano też, że bank uważnie obserwuje rynek walutowy "i jest gotów podjąć kolejne działania zapobiegające umacnianiu się franka szwajcarskiego, jeśli będzie to niezbędne".

SNB oznajmił, że będzie się starał utrzymać trzymiesięczną stopę LIBOR jak najbliżej zera.

Po ogłoszeniu komunikatu frank szybko osłabił się o ok. 10 groszy do złotego.

"Szwajcarzy zirytowali się umacniającym się frankiem" - powiedział Marek Rogalski, analityk walutowy DM BOŚ. "Euforyczne zakupy franka zostały przerwane przez komunikat szwajcarskiego baku centralnego. Podjęte działania mają szansę powodzenia, bo do tej pory na rynku wszyscy byli przekonani, że Szwajcaria nic nie zamierza z tym zrobić" - dodał.

Rogalski zwraca uwagę, że jednym z pierwszych posunięć SNB było zawężenie docelowego przedziału 3-miesięcznej stopy LIBOR z obecnych 0,00-0,75 proc. do 0,00-0,25 proc.

Także w opinii analityków domu maklerskiego X-Trade Brokers bank Szwajcarii wydał zdecydowany komunikat i wprowadza szereg istotnych zmian w polityce, a wszystkie mają na celu osłabienie franka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA