PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Goldman Sachs podnosi cenę za Robyga

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 29 sty 2018 09:56

Goldman Sachs podnosi cenę za Robyga Oscar Kazanelson – Przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg

Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, podwyższa cenę w wezwaniu na wszystkie akcje Robyga o 13 proc. - z 3,55 zł do 4,0 zł za akcję.

REKLAMA

1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyga. Nowa, zaoferowana dzisiaj cena odzwierciedla premię w wysokości 27 proc. wobec ceny zamknięcia na sesji 30 listopada 2017 r. oraz 13 proc. wobec ceny pierwotnie oferowanej, tj. 3,55 zł za akcję.

– Zdecydowaliśmy się podwyższyć cenę oferowaną w Wezwaniu w wyniku rozmów przeprowadzonych z inwestorami. Wzięliśmy również pod uwagę najnowsze wyceny analityków. Jesteśmy przekonani, że ogłoszona dzisiaj nowa, ostateczna cena to dla obecnych akcjonariuszy atrakcyjna oferta wyjścia z inwestycji, dająca 33 proc. premii w stosunku do emisji akcji w czerwcu 2017 r. po 3,00 zł. Naszym celem strategicznym pozostaje wycofanie Robyga z obrotu giełdowego i prowadzenie działalności jako długoterminowy inwestor strategiczny – powiedział Tavis Cannell, dyrektor zarządzający w Goldman Sachs International.

Nowa cena reprezentuje premię w wysokości 10 proc. wobec konsensusu wycen analityków dla akcji Robyga, który na podstawie średniej 12-miesięcznych cen docelowych z rekomendacji wydanych w ciągu ostatnich trzech miesięcy, zebranych przez agencję Bloomberg, wynosi 3,65 zł za akcję.

Wezwanie zostało ogłoszone z zastrzeżeniem spełnienia się warunków wskazanych w treści Wezwania, w tym objęcia zapisami w Wezwaniu co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji, powołania trzech kandydatów wskazanych przez Wzywającego w skład Rady Nadzorczej spółki, podjęcia uchwały w sprawie zmian w Statucie oraz zawarcia przez Wzywającego i Robyg umowy o współpracy strategicznej. 3 stycznia br. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie Robyga przez Bricks Acquisition Limited.

12 maja 2015 r. Robyg poinformował o rozpoczęciu poszukiwania inwestora strategicznego, który zapewniłby spółce dalszy wzrost i ustabilizowałby strukturę właścicielską. Zarząd ocenił, że cena zaproponowana pierwotnie przez Bricks Acquisition Limited odzwierciedlała wartość godziwą spółki i wydał pozytywną opinię na temat ogłoszonego Wezwania. Oscar Kazanelson – Przewodniczący Rady Nadzorczej Robyga, Alex Goor – Przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg Construction oraz Artur Ceglarz – Dyrektor Finansowy, łącznie posiadający 10,2 proc. akcji, nieodwołalnie zobowiązali się, na warunkach określonych w umowie, do sprzedaży wszystkich posiadanych przez nich akcji w ramach Wezwania.

Okres przyjmowania zapisów upływa w piątek, 2 lutego 2018 r. o godzinie 15:00 CET i w świetle właściwych regulacji okres przyjmowania zapisów nie może być już przedłużony. Bricks Acquisition Limited do końca okresu zapisów nie będzie zmieniać oferowanej ceny

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA