PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gorsze prognozy dla Niemiec

  • Autor: PAP
  • 31 paź 2014 16:54

Barclays Capital obniżył w piątek prognozę PKB dla gospodarki Niemiec na drugie półrocze 2015 r. Za III kwartał przewiduje 0,0 proc. w ujęciu kwartalnym, a za IV 0,2 proc. kdk. Uprzednio przewidywał 0,3 proc. kdk w obu kwartałach, tyle co konsensus.

REKLAMA

W ujęciu średniorocznym za lata 2014-15 bank przewiduje obecnie 1,3 proc. oraz 1,2 proc. wobec 1,5 proc. oraz 1,4 proc. w jego prognozach z września.

W uzasadnieniu analitycy zwracają uwagę na miękki odczyt indeksu Ifo za październik i najnowsze dane handlu detalicznego ilustrujące duży spadek sprzedaży we wrześniu, pogłębiający ogólnie złe dane za cały kwartał.

"Miękki popyt zagraniczny na niemiecki eksport z początkiem 2014 r. poprzedzający załamanie się eksportu do Rosji i niskie zamówienia w eurostrefie w miesiącach letnich zaszkodziły zaufaniu w biznesie i inwestycjom" - stwierdza Barclays Capital.

"Ostatnie pogorszenie wskaźników odnoszących się do spożycia gospodarstw domowych (jak np. sprzedaży detalicznej itp.) jest niespodzianką. Wygląda na to, że po prężnym popycie, który utrzymał się do wiosny br., realne wydatki konsumentów wyraźnie wyhamowały, choć z ostatnich przeglądów wynika, że zaufanie konsumentów jest solidne" - dodaje.

O ogólnych fundamentach gospodarki Niemiec bank pisze, że są zdrowe: bezrobocie jest niskie, nominalna dynamika płac przyspieszyła do ok. 2,5 proc. rdr., stopa inflacji sięga ok. 1 proc. Migracja jest rekordowo wysoka, popyt na rynku mieszkaniowym jest silny, a ceny rosną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA