PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GPW przygotowuje się do współpracy z giełdą w Wiedniu

  • Autor: PAP
  • 28 lip 2014 09:30

Nowy prezes GPW Paweł Tamborski chce, żeby decyzja w sprawie ewentualnej współpracy z giełdą w Wiedniu zapadła możliwie szybko. Zapowiada też nowe zachęty i instrumenty dla emitentów i inwestorów, ale szczegóły przedstawi za kilka tygodni.

REKLAMA

W piątek dokończone zostało, przerywane wcześniej dwukrotnie, walne zgromadzenie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW). Tym samym wygasła kadencja dotychczasowego zarządu z prezesem Adamem Maciejewskim, a funkcję prezesa objął Paweł Tamborski, który w czwartek dostał zgodę na pełnienie tej funkcji od Komisji Nadzoru Finansowego.

GPW poinformowała w piątkowym komunikacie, że Rada Giełdy powołała Dariusza Kułakowskiego, Karola Półtoraka, Mirosława Szczepańskiego i Grzegorza Zawadę na stanowiska członków zarządu GPW nowej kadencji. Jego skład zaproponował Tamborski.

W przypadku Dariusza Kułakowskiego oraz Mirosława Szczepańskiego uchwała Rady Giełdy wchodzi w życie z dniem podjęcia. Byli oni członkami zarządu GPW poprzedniej kadencji.

Na powołanie do zarządu spółki dwóch nowych członków - Karola Półtoraka oraz Grzegorza Zawady - konieczna jest zgoda KNF.

Szczepański objął stanowisko wiceprezesa ds. operacji. Jest od lat związany z GPW, gdzie pełnił m.in. funkcje dyrektora Działu Notowań oraz dyrektora Działu Rozwoju i Współpracy Regionalnej. Od kwietnia 2013 r. był członkiem zarządu GPW.

Kułakowski został wiceprezesem ds. informatyki i technologii. Jest również wieloletnim pracownikiem GPW, gdzie był m.in. dyrektorem generalnym ds. technologii. Od kwietnia 2014 r. jest prezesem spółki WSE Commodities.

Zawada będzie wiceprezesem ds. strategii i rozwoju. Pracuje na rynku kapitałowym od 1996 r. Od stycznia 2012 r. pełni funkcję dyrektora Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Wcześniej pracował m.in. w Deloitte, Erste Bank, Nomura, RBS i HSBC.

Półtorak został wiceprezesem ds. finansów. Z krajowym rynkiem kapitałowym jest związany od 1999 r. W 2011 r. był wiceprezesem Domu Maklerskiego Banku Handlowego. Wcześniej pracował m.in. w UniCredit CAIB, PwC, Deutsche Bank Securities i Grant Thornton w Londynie.

Tamborski pytany w piątek przez dziennikarzy, czy giełda wymaga zmian, odpowiedział: "Sytuacja giełdy jest dobra, poprzedni zarząd dał dobrą, mocną zmianę. Będę proponował nowe instrumenty i zachęty dla inwestorów i emitentów, ale o szczegółach poinformuję za kilka tygodni".

Z kolei pytany o rozmowy GPW z giełdą w Wiedniu na temat połączenia obu podmiotów Tamborski odpowiedział: "Sprawa Wiednia jest jednym z najważniejszych priorytetów. Chciałbym, żeby decyzje w tej sprawie zapadły możliwie szybko".

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA