PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GUS: Polacy zarabiają coraz lepiej

  • Autor: PAP
  • 09 lut 2017 15:05

GUS: Polacy zarabiają coraz lepiej fot. Fotolia

Przeciętne wynagrodzenie w czwartym kwartale 2016 roku wyniosło 4 218,92 zł, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 3,8 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Poprawie uległa koniunktura w gospodarce.

REKLAMA

W ujęciu kwartalnym przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 4,0 proc.

Jak wynika z badania Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH, koniunktura w gospodarce poprawiła się. Wartość barometru IRG SGH wynosi w pierwszym kwartale -7,8 pkt., czyli o 1 pkt więcej w ujęciu kwartał do kwartału.

Wzrost wartości - według autorów badania - jest zmianą nietypową dla tej pory roku. Z badania wynika, że przyczyniły się do tego przede wszystkim wzrosty wartości wskaźnika koniunktury w handlu i w sektorze bankowym, które wyniosły odpowiednio 14,5 pkt. i 12,3 pkt.

- Poprawa ocen nastąpiła też w kondycji gospodarstw domowych, jednak na znacznie mniejszym poziomie, o 3,1 pkt. Natomiast w przemyśle przetwórczym, budownictwie, rolnictwie i transporcie nastąpiły typowe dla tego okresu spadki wartości wskaźników koniunktury - napisano.

- Przewidywania zarówno przedsiębiorców, jak i gospodarstw domowych są jednak optymistyczne, co rokuje poprawę koniunktury w drugim kwartale - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA