PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GUS: Polacy zarabiają coraz lepiej

  • Autor: PAP
  • 09 lut 2017 15:05

GUS: Polacy zarabiają coraz lepiej fot. Fotolia

Przeciętne wynagrodzenie w czwartym kwartale 2016 roku wyniosło 4 218,92 zł, co oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 3,8 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Poprawie uległa koniunktura w gospodarce.

REKLAMA

W ujęciu kwartalnym przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 4,0 proc.

Jak wynika z badania Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH, koniunktura w gospodarce poprawiła się. Wartość barometru IRG SGH wynosi w pierwszym kwartale -7,8 pkt., czyli o 1 pkt więcej w ujęciu kwartał do kwartału.

Wzrost wartości - według autorów badania - jest zmianą nietypową dla tej pory roku. Z badania wynika, że przyczyniły się do tego przede wszystkim wzrosty wartości wskaźnika koniunktury w handlu i w sektorze bankowym, które wyniosły odpowiednio 14,5 pkt. i 12,3 pkt.

- Poprawa ocen nastąpiła też w kondycji gospodarstw domowych, jednak na znacznie mniejszym poziomie, o 3,1 pkt. Natomiast w przemyśle przetwórczym, budownictwie, rolnictwie i transporcie nastąpiły typowe dla tego okresu spadki wartości wskaźników koniunktury - napisano.

- Przewidywania zarówno przedsiębiorców, jak i gospodarstw domowych są jednak optymistyczne, co rokuje poprawę koniunktury w drugim kwartale - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA