PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hurtownie budowlane stają się buforem opóźnień płatniczych

  • Autor: ISB
  • 24 wrz 2012 12:40

Hurtownie budowlane realizują zobowiązania wobec producentów materiałów budowlanych bardziej terminowo, niż ich klienci, co powoduje, że hurtownie stały się buforem opóźnień płatniczych, które blokują przedostanie się problemów finansowych do segmentu producentów, uważa Michał Modrzejewski, dyrektor w dziale analiz branżowych Euler Hermes.

REKLAMA

"Obecnie hurtownie realizują swoje zobowiązania wobec producentów materiałów budowlanych bardziej terminowo, niż ich klienci - firmy wykonawcze wobec hurtowni. To powoduje, że hurtownie stały się buforem opóźnień płatniczych, które blokują przedostanie się problemów finansowych do segmentu producentów" - powiedział Modrzejewski, cytowany w komunikacie firmy.

Euler Hermes zwraca uwagę, że wśród hurtowników budowlanych odnotowywany jest również znaczący wzrost przeterminowanych należności. W stosunku do zeszłego roku odsetek zalegających ponad 120 dni świadczeń wzrósł o 30% z 10,17% do 12,94%. W tym samym czasie tylko nieznacznie wzrósł odsetek przeterminowanych należności hurtowników wobec producentów materiałów budowlanych, z poziomu 5,06% do 6,08%.

"Narastające zatory płatnicze powodują zagrożenie dla dalszych terminowych płatności hurtowników wobec producentów materiałów budowlanych. To w dłuższej perspektywie może doprowadzić do powstania problemów finansowych wśród producentów" - podsumował Modrzejewski.

Z danych Euler Hermes wynika, że spośród wszystkich odnotowanych od początku roku upadłości, najwięcej (29%) dotyczyło sektora budowlanego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA