PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inteligentne platformy CCTV – poznaj nową technologię, która pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez Konsalnet
  • 18 kwi 2017 10:16

Inteligentne platformy CCTV – poznaj nową technologię, która pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach

Bezpieczeństwo w firmie to kwestia kluczowa – bez względu na branżę, w jakiej prowadzisz działalność. By o nią zadbać niezawodnie, a jednocześnie zoptymalizować koszty, warto postawić na nowoczesne technologie. Prawdziwą rewolucję w świecie systemów zabezpieczeń przynoszą inteligentne platformy CCTV.

REKLAMA

Czym są? Komu mogą się przydać? I czy inwestycja w inteligentne platformy CCTV naprawdę się opłaca? Wejdźmy w świat innowacji w branży ochrony i monitoringu nieco głębiej. Zmiana, która dokonała się dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym, jest naprawdę znacząca.

Inteligentne platformy CCTV, czyli jakie?

Na czym polega inteligencja nowoczesnego monitoringu? Samo rejestrowanie obrazu kamerami przemysłowymi nie jest przecież niczym nowym, podobnie jak możliwość jego zapisu i odtworzenia. Rewolucyjna nie jest również bardzo wysoka jakość rejestrowanego obrazu, ale już możliwość jego wszechstronnej analizy – jak najbardziej.

Inteligentne platformy CCTV, takie jak na przykład Konsalnet iCCTV, obraz uzyskany z kamer przetwarzają na wiele sposobów, dostarczając wszechstronnych danych do analizy. W praktyce oznacza to, że system zabezpieczeń jest znacznie bardziej precyzyjny i efektywny, a przy tym niemal w pełni zautomatyzowany. To zaś oznacza nie tylko wyższy poziom bezpieczeństwa, ale i szereg dodatkowych korzyści.

Jak inteligentna telewizja CCTV poprawia bezpieczeństwo w przedsiębiorstwach?

Wspomniana analiza danych przynosi korzyści na wielu polach. Pozwala bowiem m.in. na:

  • precyzyjne rozpoznawanie twarzy – w bazie danych można zapisać zarówno pracowników, jak i np. osoby „podejrzane”, które wcześniej dokonały już kradzieży na terenie obiektu – szybciej reagując na potencjalne zagrożenie,
  • rozpoznawanie tablic rejestracyjnych pojazdów – dając lepszą kontrolę nad dostępem do parkingu firmowego czy na teren siedziby,
  • prowadzenie wideo obchodów – efektywnie zastępujących fizyczną pracę człowieka,
  • uszczelnienie ruchu – dzięki natychmiastowemu wykryciu obecności intruza w strefie zabronionej (zarówno ruch pieszy, jak i samochodowy),
  • wykrywanie pojawiania się i znikania obiektów – przydatna m.in. przy ochronie magazynów bądź parkingów przed kradzieżą.

Co ważne, technologia ta, dzięki funkcji transkodowania obrazu, sprawdza się również, gdy kamery nie mają możliwości połączenia się z siecią internetową i przesłania danych tym kanałem. Można zatem umieścić kamery nawet tam, gdzie wcześniej było to niemożliwe.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA