PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestowanie w nieruchomości nie tylko dla gigantów

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 28 mar 2018 11:14

Inwestowanie w nieruchomości nie tylko dla gigantów Fot. pixabay

Wbrew pozorom inwestowanie w nieruchomości nie jest wcale rozwiązaniem wyłącznie dla dużych grup czy osób bardzo zamożnych. Polacy przekonują się do inwestowania w nieruchomości. Przede wszystkim ze względu na przekonanie, że nieruchomości to dobra trwałe, które nie stracą nagle na wartości. Do tego przekonania dochodzi statystyka. W ostatnich latach można było zarobić naprawdę dużo, a w przypadku pecha straty nie były znaczące.

REKLAMA

Myśląc o tym, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na inwestycję – od kwoty na koncie odejmij wysokość swoich sześciomiesięcznych wydatków. To twoja finansowa poduszka, gwarancja miękkiego lądowania w przypadku utraty pracy czy niespodziewanych problemów finansowych.

- Wysokość półrocznych wydatków to wartość umowna. Każdy powinien dopasować ją do własnej sytuacji finansowej i osobistej skłonności do ryzyka. W tym celu należy oszacować nie tylko swoje wydatki, również te niestandardowe, ale też ocenić perspektywy zatrudnienia czy możliwości znalezienia innej pracy w niespodziewanej sytuacji. Czynnikami, które trzeba uwzględnić są oczywiście także raty kredytów i inne zobowiązania, których nie da się odłożyć w czasie – tłumaczy Kuba Karliński z Magmillon.

Jeśli po odłożeniu kwoty, która daje komfort psychiczny zostaje nadwyżka – możesz zacząć myśleć o inwestycjach. Na tym etapie, w głowach wielu osób rodzi się pytanie – czy stać mnie na czerpanie zysków z nieruchomości?

Jeśli cena nieruchomości to  200 tys. złotych, wkład własny musi wynieść przynajmniej 40 000 złotych. Dysponując taką kwotą (i zdolnością kredytową), możesz kupić kawalerkę. Czy to wciąż będzie inwestycja, skoro potencjalne zyski trafią na konto banku? Oczywiście. Po pierwsze, w przypadku rozłożenia rat na długi okres, rata wcale nie musi być wyższa niż zyski z wynajmu. Po drugie, nawet jeśli przychody wystarczą tylko na spłatę kredytu – nic cię to nie kosztuje. A po spłacie zobowiązania będziesz czerpać z nieruchomości satysfakcjonujące zyski. Dodatkowo, w tym czasie może ona zyskiwać na wartości.

Jeśli niewielki lub odłożony w czasie zysk cię nie interesuje, możesz zdecydować się na trudniejsze rozwiązanie. W większości polskich miast da się znaleźć sporo nieruchomości do remontu. Ich ceny są bardzo różne – zależą od stanu technicznego. Można jednak wyszukać oferty w cenach dwukrotnie niższych niż średnia w danej dzielnicy. W takim przypadku, nawet jeśli nie dysponujesz całą kwotą, wkład własny będzie niezwykle niski. W przypadku mniejszych miast – może wystarczyć nawet 20 000 złotych. Do tej kwoty musisz doliczyć remont. 

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA