PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak w sposób optymalny poruszać się na rynku walutowym?

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Fritz Group S.A
  • 20 gru 2016 13:52

Jak w sposób optymalny poruszać się na rynku walutowym?

Sytuacja na rynku walutowym odgrywa ważną rolę na rynku nieruchomości, zarówno w sposób pośredni jak i bezpośredni, chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

REKLAMA

Właściciele biur, hal magazynowych czy targowych coraz częściej rozliczają się z najemcami w euro. Sieci hotelowe także przyjmują od swoich gości i partnerów biznesowych płatności w tej walucie. Nowopowstałe centra handlowe, po początkowym sukcesie poszukują zagranicznych inwestorów, a wartość transakcji ustalana jest w euro. Od kursów walut, które potrafią zmieniać się znacząco nawet w krótkim okresie, zależy sytuacja finansowa podmiotów, które wynajmują powierzchnie handlowe czy magazynowe, lub rezerwują hotele na kongresy, wyjazdy szkoleniowe lub integracyjne oraz imprezy okolicznościowe, a także kwaterują w nich swoich kontrahentów czy pracowników sprzedaży, podróżujących po Polsce wzdłuż i wszerz.

Sytuację na rynkach walutowych obserwują więc z uwagą zarówno przedsiębiorstwa podażowe w branży nieruchomości, jak i duża część firm generujących popyt na usługi tej branży. Wszystkie te podmioty powinny zwrócić uwagę na to, by dokonywać korzystnej, bezpiecznej i sprawnej wymiany walut, co od niedawna jest możliwe dzięki rozwojowi branży kantorów internetowych.

Dlaczego wymiana walut w bankach i tradycyjnych kantorach odchodzi do lamusa?

Spready w bankach, które wykorzystują swoją monopolistyczną pozycję i przyzwyczajenia klientów, są znacznie wyższe niż te, oferowane przez kantory internetowe. Dość powiedzieć, że wymieniając 10 tys. franków szwajcarskich online możemy zyskać nawet 1,5 czy 2 tys. zł w porównaniu z dokonaniem analogicznej transakcji w banku.

Tradycyjne kantory także nie są dobrym rozwiązaniem dla biznesu. Regularne uczęszczanie do małego kantoru w bocznej uliczce, z aktówką pełną pieniędzy, to proszenie się o kłopoty. W dodatku gdy wymiany walut trzeba dokonywać regularnie, wycieczki do tradycyjnych kantorów stają się zwyczajnie zbyt czasochłonne.

Skoro więc w bankach jest drogo, a w tradycyjnych kantorach niezbyt bezpiecznie, to dlaczego nie korzystać z kantorów internetowych, które oferują szybkość, bezpieczeństwo i najbardziej korzystne spready?

Skąd wziął się fenomen popularności kantorów internetowych w Polsce?

Kantory internetowe spopularyzowały się w Polsce wraz ze wzrostem kursu franka szwajcarskiego, z którym mieliśmy do czynienia kilka lat temu. Tysiącom ludzi, którzy mieli zaciągnięte kredyty w tej walucie, raty podskoczyły w sposób bardzo dotkliwy. Wobec licznych protestów i w obawie przed dalszymi wybuchami społecznego niezadowolenia, politycy przygotowali tzw. ustawę antyspreadową. W myśl jej postanowień, banki zostały zobligowane do bezpłatnego prowadzenia dla kredytobiorców kont w walucie kredytu. Środki na te konta ich właściciele mogli przelewać z dowolnego źródła. Przyciśnięci do muru kredytobiorcy zaczęli masowo rezygnować z drogiego kupowania waluty w bankach, a zaczęli korzystać z oferujących dużo lepsze warunki finansowe kantorów internetowych.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA