PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii wpłyną na europejską politykę i gospodarkę?

  • Autor: propertynews.pl
  • 09 cze 2017 14:17

Jak wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii wpłyną na europejską politykę i gospodarkę? Shutterstock

Pozycja Wielkiej Brytanii przed negocjacjami na temat wycofania się z UE osłabiła się zamiast wzmocnić. - Dla UE wyniki wyborów mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. Z jednej strony, wspomniane osłabienie zwiększa niepewność względem dalszego sposobu działania Wielkiej Brytanii w sprawie negocjacji dotyczących Brexitu. Z drugiej strony, pogorszenie pozycji brytyjskiej może wzmocnić pozycję Europy w negocjacjach - analizuje Malwina Krakus z Akcenty.

REKLAMA

Głównym tematem na rynkach europejskich, zarówno pod względem politycznym, jak i gospodarczym, były w tym tygodniu wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. Wybory wygrała Partia Konserwatywna Theresy May, która jednak utraciła większość w parlamencie, co jest poważnym problemem dla Wielkiej Brytanii.

-  Wartym uwagi wydarzeniem w tym tygodniu było również posiedzenie ECB. Stopy procentowe nie uległy zmianie. Ważnym efektem posiedzenia jest również zakończenie rozważań na temat możliwych cięć stóp procentowych. Nieznacznie zmodyfikowane zostały prognozy makroekonomiczne. Inflacja w strefie euro powinna w 2017 roku wzrosnąć o 1,5 proc., a PKB o 1,9 porc. Będzie to miało pozytywny wpływ na polską gospodarkę. Stabilna sytuacja gospodarcza oraz luźna polityka monetarna oznaczają, że złoty w parze walutowej EURPLN będzie się w tym roku nadal umacniał - zwraca uwagę Malwina Krakus.

- Pomimo relatywnie pozytywnego rozwoju sytuacji, złoty w tym tygodniu osłabił się i w piątek rano kurs EUR/PLN wynosił 4,2. Kurs EUR/USD na koniec tygodnia był na poziomie 1,12. Funt osłabił się na 1,27 GBP/USD, a jego perspektywy nie wyglądają dobrze dodaje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA