PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Konekt zainwestuje miliony w Tarnobrzeskiej SSE

  • Autor: PAP
  • 16 mar 2016 13:28

Konekt zainwestuje miliony w Tarnobrzeskiej SSE fot. Fotolia

17 mln zł zainwestuje białostocka firma Konekt w podstrefie Łapy na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-park Wisłosan - poinformowały w środę władze Łap. To szansa na nowe miejsca pracy.

REKLAMA

Konekt sp. z o.o. wygrała przetarg ogłoszony przez Agencję Rozwoju Przemysłu, która prowadzi tarnobrzeską SSE i nabyła prawo wieczystego użytkowania dwóch działek w podstrefie Łapy. Ich łączna powierzchnia to 2 ha. Firma Konekt otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na tym terenie - poinformowała Urszula Romualdowska z urzędu miasta w Łapach.

Nowy inwestor deklaruje, że w Łapach powstanie - jak napisano - "najnowocześniejszy w Polsce zakład produkcji systemów kominowych".

Władze liczących około 16 tys. mieszkańców Łap koło Białegostoku zabiegają o każdego inwestora, by poprawić trudną sytuację na rynku pracy w mieście. Kilka lat temu pracę straciło około tysiąca osób, gdy przestały istnieć dwa kluczowe zakłady pracy: Cukrownia Łapy oraz Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego. Funkcjonowanie w Łapach strefy ekonomicznej ma służyć rozwojowi przedsiębiorczości.

Dotychczas na terenie podstrefy Łapy czterech inwestorów nabyło łącznie 6 ha terenów przygotowanych przez samorząd pod inwestycje - poinformowała Romualdowska. To - obok firmy Konekt - spółki: PPHU Arka Druk (drukarnia już prowadzi działalność), Ecolette sp. z o.o. ( producent ekopalet) i Polohay sp. z o.o. (wytwórca pasz). Wolne są jeszcze 3 hektary, jednak - jak poinformowała Romualdowska - zainteresowane są nimi kolejne przedsiębiorstwa.

Z dotychczasowych deklaracji tych czterech przedsiębiorców wynika, że zainwestują łącznie ok. 93 mln zł i zatrudnią w sumie ok. 140 osób.

Władze Łap pracują nad przygotowaniem dla inwestorów kolejnych terenów. Trwa przetarg na uzbrojenie 12 hektarów gruntów w strefie ekonomicznej po zbiorniku wodnym po dawnej cukrowni. Miasto zabiega o pieniądze z UE na uzbrojenie tych terenów w niezbędną infrastrukturę techniczną. Trwa ocena przetargowych ofert.

Władze Łap przypominają, że firma, która zechce inwestować w mieście w podstrefie ekonomicznej może skorzystać ze zwolnienia podatkowego w wysokości 50 proc. nakładów na inwestycje albo 50 proc. dwuletniej ulgi w kosztach pracy osób nowo zatrudnionych ( w przypadku dużych firm), 60 proc. - w przypadku średnich przedsiębiorstw, małe firmy mogą liczyć na 70 proc. ulg. BY zainwestować w strefie w Łapach trzeba zatrudnić 35 osób lub zainwestować minimum 9 mln zł.

Podstrefa Łapy działa oficjalnie od jesieni 2014 r. Wtedy ruszył pierwszy zakład. Podstrefa ma - po powiększeniu - ok. 24 ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA