PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Koniunktura w budownictwie: październik najlepszy od czterech lat

  • Autor: PAP
  • 22 paź 2015 16:19

Koniunktura w budownictwie: październik najlepszy od czterech lat Fot. Fotolia

Podmioty prowadzące działalność w branży budowlanej oceniają koniunkturę bardziej pesymistyczne niż we wrześniu, ale lepiej niż w październiku poprzednich czterech lat - wynika z badania GUS.

REKLAMA

W październiku ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 8, wobec minus 5 przed miesiącem. Poprawę koniunktury sygnalizuje 11 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 19 proc. Przed miesiącem był to odpowiednio 13 proc. i 18 proc. Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"Diagnozy portfela zamówień są nieco bardziej negatywne od zgłaszanych we wrześniu, przy utrzymujących się niekorzystnych ocenach produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej. Odpowiednie prognozy są bardziej pesymistyczne od formułowanych w ubiegłym miesiącu. Nadal jest sygnalizowany wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe" - napisano w komentarzu do badania.

Badanie wskazuje, że redukcje zatrudnienia mogą być bardziej znaczące od planowanych we wrześniu.

"Przedsiębiorcy zapowiadają, zbliżony do oczekiwanego w ubiegłym miesiącu, spadek cen robót budowlano-montażowych. Spośród badanych podmiotów 24 proc. (przed rokiem 21 proc.) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Październik jest trzecim z kolei miesiącem, w którym dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się spadku portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych" - napisano. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA