PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Koniunktura w budownictwie: październik najlepszy od czterech lat

  • Autor: PAP
  • 22 paź 2015 16:19

Koniunktura w budownictwie: październik najlepszy od czterech lat Fot. Fotolia

Podmioty prowadzące działalność w branży budowlanej oceniają koniunkturę bardziej pesymistyczne niż we wrześniu, ale lepiej niż w październiku poprzednich czterech lat - wynika z badania GUS.

REKLAMA

W październiku ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 8, wobec minus 5 przed miesiącem. Poprawę koniunktury sygnalizuje 11 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 19 proc. Przed miesiącem był to odpowiednio 13 proc. i 18 proc. Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"Diagnozy portfela zamówień są nieco bardziej negatywne od zgłaszanych we wrześniu, przy utrzymujących się niekorzystnych ocenach produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej. Odpowiednie prognozy są bardziej pesymistyczne od formułowanych w ubiegłym miesiącu. Nadal jest sygnalizowany wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe" - napisano w komentarzu do badania.

Badanie wskazuje, że redukcje zatrudnienia mogą być bardziej znaczące od planowanych we wrześniu.

"Przedsiębiorcy zapowiadają, zbliżony do oczekiwanego w ubiegłym miesiącu, spadek cen robót budowlano-montażowych. Spośród badanych podmiotów 24 proc. (przed rokiem 21 proc.) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Październik jest trzecim z kolei miesiącem, w którym dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się spadku portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych" - napisano. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA