PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kryzys na Ukrainie wpływa na gorszy klimat inwestycyjny

  • wnp.pl
  • 07 paź 2014 14:55

O ile jeszcze kilka miesięcy temu optymizm firm był spory, o tyle teraz widać ochłodzenie klimatu inwestycyjnego - mówi w wywiadzie dla wnp.pl Artur Chodacki, dyrektor obszaru sieci sprzedaży bankowości korporacyjnej BZ WBK .

REKLAMA

 Na ile sytuacja na Ukrainie wpłynęła na podejmowanie decyzji inwestycyjnych przez firmy?

- Na razie sytuacja ma tylko wymiar psychologiczny, inwestycje są po prostu wstrzymywane w oczekiwaniu ustabilizowanie sytuacji, czasem następuje zmiana harmonogramu konkretnych projektów. Trzeba mieć jednak świadomość, że zbyt długo utrzymująca się niepewność będzie widoczna w skali realnych inwestycji i danych makro.

Z punktu widzenia branżowego jakich projektów jest najwięcej a jakich najmniej?

- Ciekawe projekty widzimy w każdej z głównych branż gospodarki, o sytuacji w danym sektorze bardziej świadczy liczba tych projektów. Bardzo dużo interesujących rzeczy dzieje się w rolnictwie, szczególnie w przetwórstwie żywności.

Sporą aktywność wykazują firmy z branży automotive i wybrani producenci specjalistycznych maszyn przemysłowych. Nasze podejście do finansowania projektów jest jasne: każdy projekt inwestycyjny, szczególnie w dużych firmach i korporacjach, to odrębny przypadek i tak też podchodzimy do jego finansowania. Oczywiście standardowo w ramach procesu firma musi przekonać bank, że realizacja pomysłu, na który poszukiwane są pieniądze, jest zaplanowana w sposób gwarantujący sukces.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA