PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KUKE: W sierpniu upadło 67 firm

  • Autor: PAP
  • 09 wrz 2013 15:27

W sierpniu upadłość ogłosiło 67 firm, o 28,7 proc. mniej niż w lipcu i o 8,2 proc. mniej niż w sierpniu zeszłego roku - podała w komunikacie Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

REKLAMA

"Wyraźną i szybką poprawę widać w branży meblarskiej, którą do niedawna charakteryzował bardzo wysoki poziom natężenia upadłości. Pozytywne zmiany widać również w branżach związanych z produkcją materiałów budowlanych, magazynowaniem i działalnością pocztową, jak również w handlu detalicznym" - napisano w komunikacie.

Z komunikatu KUKE wynika, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy (wrzesień 2012 r. - sierpień 2013 r.) na skutek niewypłacalności, działalność gospodarczą zakończyły 933 przedsiębiorstwa.

"Suma upadłości z ostatnich dwunastu miesięcy po sierpniu okazała się o 0,6 proc. niższa od zanotowanej na koniec lipca (939). Przed rokiem, tj. w sierpniu 2012 r. roczna krocząca suma upadłości wynosiła 811. Wynik bieżący jest więc o 15,0 proc. gorszy. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, najmniejszą liczbę upadłości w pojedynczym miesiącu ogłoszono we wrześniu 2012 r. (52 firmy). Największą liczbę upadłości w pojedynczym miesiącu ogłoszono w lipcu 2013 r. (94 firmy)" - dodano.

KUKE prognozuje, że w całym 2013 roku liczba upadłości przekroczy 1150 i wyniesie około 1157 wszystkich przedsiębiorstw, czyli 31,9 proc. więcej niż w 2012 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA