PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Legenda amerykańskiej bankowości wchodzi do Polski, bo widzi w niej biznes

  • Autor: PAP
  • 04 paź 2017 10:40

Legenda amerykańskiej bankowości wchodzi do Polski, bo widzi w niej biznes Fot. shutterstock

Z całą pewnością, to że J.P. Morgan wchodzi do Polski oznacza, że widzi tutaj "biznes" - powiedział PAP ekonomista Marek Zuber. Podkreślił, że lokalizacja w Polsce jednego z największych banków świata to ważny sygnał dla sektora finansów, a dla naszego kraju oznacza m.in. nowe miejsca pracy - podaje PAP.

REKLAMA

J.P. Morgan, największa instytucja finansowa na świecie, otworzy w stolicy swoje Centrum Korporacyjne - ogłosili w zeszłym tygodniu na wspólnej konferencji wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz Steve Cohen, dyrektor zarządzający, szef Centrum Korporacyjnego J.P. Morgan w Warszawie. Placówka ma zostać uruchomiona w połowie 2018 roku.

- J.P. Morgan to tak naprawdę historia nie tylko amerykańskiej bankowości, ale amerykańskiej nowoczesnej gospodarki - powiedział PAP ekonomista Marek Zuber. W ocenie ekonomisty: "J.P. Morgan w sensie imienia, inicjałów, nazwiska amerykańskiego bankiera - to jest legenda".

- To jest ten człowiek, który tak naprawdę w dużej mierze przyczynił się do zakończenia kryzysu, wielkiego kryzysu lat 1929-1934 w Stanach Zjednoczonych, to jest człowiek, który wtedy był największym, najbogatszym amerykańskim bankierem - tłumaczył. - To jest także człowiek, który przez przejęcie wielkiej firmy metalurgicznej stworzył wtedy General Electric, do dzisiaj jeden z najpotężniejszych koncernów amerykańskich - dodał Zuber.

Zdaniem Zubera bardzo wiele istotnych rzeczy, które powodowały wzrost amerykańskiej gospodarki, Amerykanie zawdzięczają właśnie J.P. Morganowi. - To jest bank, który istnieje już prawie 150 lat, zawsze był jednym z bardziej liczących się banków świata i tak jest też dzisiaj - powiedział ekonomista.

- Oczywiście możemy się zastanawiać, czy porównywać banki pod względem sumy bilansowej, czy wartości tego wszystkiego, co banki mają, czy wartości udzielonych kredytów - to zresztą jest bardzo podobna wielkość, czy wartości samego banku, wartości rynkowej. Tak czy inaczej jest to jeden z największych banków świata, najbardziej znanych banków świata, banków, które finansują bardzo wiele różnego rodzaju inicjatyw, w zasadzie obecne są na każdym rynku i w każdej branży - tłumaczył Zuber.

Ekonomista stwierdził, że: "z całą pewności, to że J.P. Morgan wchodzi do Polski, oznacza, że widzi tutaj biznes. I ten biznes ma oczywiście przede wszystkim polegać na tym, żeby zatrudniać polskich pracowników, realizujących określone rzeczy dla tego banku".

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA