PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Merkel poparła program Junckera

  • Autor: PAP
  • 26 lis 2014 14:00

Kanclerz Niemiec Angela Merkel poparła w środę w Bundestagu program pobudzenia inwestycji opracowany przez szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, zastrzegając, że unijne środki powinny być przeznaczone m.in. na cyfryzację.

REKLAMA

"Rząd niemiecki popiera zasadniczo przedstawiony dziś przez Junckera pakiet, za pomocą którego KE wspólnie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym chcą uruchomić dodatkowo ponad 300 mld euro na inwestycje" - powiedziała Merkel w parlamencie podczas dyskusji o projekcie budżetu na 2015 rok.

"Inwestycje są ważne, musimy jednak przede wszystkim wiedzieć, gdzie będziemy inwestowali" - zastrzegła szefowa niemieckiego rządu. Zasugerowała, że dodatkowe fundusze powinny zostać wykorzystane na cyfryzację w Europie. "Europa musi stać się atrakcyjniejsza dla inwestorów prywatnych" - mówiła kanclerz.

Opowiedziała się za ograniczeniem biurokracji i wspieraniem małych oraz średnich przedsiębiorstw, a także za reformami strukturalnymi, które poprawią konkurencyjność i doprowadzą do wzrostu gospodarki.

Merkel oceniła pozytywnie działania kierowanej przez Junckera KE zmierzające do skuteczniejszej kontroli Brukseli nad narodowymi budżetami krajów UE. "KE jest na właściwej ścieżce" - oceniła.

Jak wyjaśniła, przestrzeganie reguł unijnego paktu wzrostu ma duże znaczenie dla zaufania inwestorów. Zdaniem Merkel szybkie zakończenie negocjacji z USA o umowie handlowej powinno mieć "najwyższy priorytet". "Świat nie czeka na Europę" - ostrzegła, wskazując na szybki rozwój gospodarczy krajów azjatyckich.

Szef KE Jean-Claude Juncker zaprezentował w środę w PE długo oczekiwany plan, który ma pobudzić inwestycje w UE na ponad 300 mld euro. Ma to być panaceum na słabości niemogącej podnieść się z kryzysu gospodarki unijnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA