PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MS TFI zamierza wprowadzić na giełdę holding nieruchomościowy

  • Autor: pap
  • 06 maj 2014 14:37

MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, którego jedynym akcjonariuszem jest Agencja Rozwoju Przemysłu rozważa wprowadzenie na GPW grupy spółek nieruchomościowych. Ostateczna decyzja będzie zależała od strategii Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz decyzji ARP - poinformowali na konferencji przedstawiciele MS TFI.

REKLAMA

- Rozważamy wprowadzenie na giełdę całej struktury holdingowej Mars Real Estate, ale chcielibyśmy to przesądzić razem z naszym akcjonariuszem. Będzie to również zależało od strategii dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej - powiedział Piotr Słupski, prezes MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Mars Real Estate to grupa spółek nieruchomościowych działająca w ramach MS TFI, którego jedynym akcjonariuszem jest Agencja Rozwoju Przemysłu.

Mars RE skupia w swoim portfelu pięć spółek nieruchomościowych: trzy spółki warszawskie - Centrum Bankowo-Finansowe Nowy Świat, Centrum Giełdowe i Grupę Waryński, a także FS Nieruchomości z Lublina oraz Unimor Development z Trójmiasta. Spółki te zarządzają inwestycjami i nieruchomościami zlokalizowanymi m.in. w Warszawie, Gdańsku i Gdyni.

Aktualnie łączna wartość aktywów nieruchomościowych w grupie Mars Real Estate wynosi blisko 500 mln zł, co stanowi prawie połowę wszystkich aktywów funduszu Mars FIZ, wartych 1,2 mld zł. Pozostałe aktywa funduszu skupione są w grupie Mars Shipyards & Offshore, którą tworzą spółki z sektora remontu statków i budowy konstrukcji stalowych offshore.

W kwietniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na konsolidację spółek sektora obronnego, w ramach której Polska Grupa Zbrojeniowa będzie mogła przejąć kontrolę m.in. nad spółkami nadzorowanymi przez ARP, w tym MS TFI.

ARP miałoby wnieść do PGZ udziały w MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych i Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym Mars, które to fundusze posiadają m.in. akcje w spółkach Stocznia Remontowa Nauta, Energomontaż-Północ Gdynia, Crist w Gdyni i Gdańsku oraz Morska Stocznia Remontowa Gryfia w Szczecinie i Świnoujściu.

Powodem jest planowane istotne rozszerzenie produkcji stoczniowej na potrzeby wojska oraz planowane wykorzystanie doświadczeń i możliwości funduszu w zakresie restrukturyzacji i zarządzania portfelem nieruchomości spółek, które wejdą docelowo w skład PGZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA