PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Negatywne wydarzenia na świecie osłabiają złotego

  • Autor: ISB
  • 25 lip 2011 15:35

W poniedziałek od rana na rynek walutowy powróciły minorowe nastroje wywołane obniżeniem ratingu Grecji przez agencję Moody's oraz brakiem decyzji w sprawie limitu zadłużenia w USA. Zdaniem analityków, to drugie wydarzenie może negatywnie wpływać na notowania walut rynków wschodzących przez cały najbliższy tydzień.

REKLAMA

"W poniedziałek od rana złoty słabnie pod wpływem sytuacji za granicą. Wpływu na rynek walutowy nie mają i nie będą dziś mieć wydarzenia krajowe, ponieważ kalendarz jest pusty" - powiedział analityk Banku BPH Piotr Łysienia.

Analityk wyjaśnił, że pogorszenie sentymentu na rynkach globalnych, spowodowane przesuwaniem w czasie ostatecznej decyzji w sprawie podniesienia limitu długu w USA oraz ostatnią obniżką ratingu Grecji przez Moody's do oceny "CA", czyli oznaczającej faktyczną niewypłacalność. Co prawda, nie było to zaskoczeniem, ale pewne negatywne konsekwencje się pojawiły.

"W związku z tym spodziewamy się, że złoty będzie w dniu dzisiejszym handlowany w przedziale 4,00-4,03 za euro. Poprawy na rynku walutowym będzie można spodziewać się dopiero po napłynięcieu dobrych informacji ze Stanów Zjednoczonych co oznacza, że cały tydzień może być pod presją tych oczekiwań" - podsumował Łysienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA