PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa fundacja chce przekonać sklepy do płatności bezgotówkowych

  • Autor: Gazeta Wyborcza
  • 28 cze 2017 09:53

Nowa fundacja chce przekonać sklepy do płatności bezgotówkowych Fot. Fotolia

Właściciel sklepu lub punktu usługowego przez rok nie zapłaci prowizji za akceptowanie kart i za dzierżawę terminalu. Nowa fundacja - Polska Bezgotówkowa - będzie wspierać rozwój płatności bezgotówkowych - informuje "Wyborcza"

REKLAMA

Sygnatariuszami nowej fundacji są resort rozwoju, Związek Banków Polskich oraz organizacje Visa i MasterCard. Z informacji „Wyborczej” wynika, że w ciągu trzech lat zarządzany przez fundację fundusz zasilony zostanie kwotą ok. 600 mln zł. Mniej więcej połowę tej kwoty wyłożą organizacje płatnicze: Visa i MasterCard, blisko 30 proc. zapewnią banki, a 20 proc. agenci rozliczeniowi.

Do programu będą mogli przystąpić przedsiębiorcy, którzy przez co najmniej rok przed startem programu nie mieli podpisanej umowy z agentem rozliczeniowym na akceptację kart.

Co zyskają? Przez 12 miesięcy za darmo będą korzystać z terminalu płatniczego oraz nie poniosą kosztów z tytułu opłat kartowych. Jeśli zdecydują się na mobilny terminal, po roku stanie się on ich własnością, co oznacza, że dalej nie będą płacić za jego dzierżawę. Wtedy zaczną tylko płacić prowizje kartowe w wysokości ustalonej w momencie podpisania umowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA