PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Paweł Tamborski: Giełda musi rosnąć w siłę

  • wnp.pl
  • 24 lis 2014 10:20

Paweł Tamborski: Giełda musi rosnąć w siłę

Sprawa OFE rozstrzygnęła się lepiej, niż wielu oczekiwało. Ufam, że będzie to pozytywnie wpływać na potencjał warszawskiej giełdy - mówi Paweł Tamborski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w rozmowie z Katarzyną Walterską.

REKLAMA

- Jaka jest pańska wizja GPW w 2020 r.?

- Giełda za sześć lat ma być konkurencyjna jakościowo i cenowo, oparta na światowej klasy technologii i - jak mówiłem - powinna wrócić do pozycji rynku pierwszego wyboru dla inwestorów i emitentów w Europie Środkowo-Wschodniej. Już teraz pełni w systemie gospodarczym ogromną rolę.

Z jednej strony, spółki w Polsce i w naszym regionie bardzo dynamicznie się rozwijają i potrzebują na to kapitału, który mogą pozyskać poprzez giełdę - czy to w ramach emisji akcji, czy obligacji. Z drugiej zaś strony, nasz kraj i giełda oferują inwestorom zalety bezpiecznego europejskiego rynku, w połączeniu z rozwijającą się gospodarką. To przekłada się na wzrost polskiego PKB.

Przeczytaj cały wywiad na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA