PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polskie firmy będą miały wsparcie dla ekspansji zagranicznej

  • Autor: PAP
  • 06 lis 2017 15:20

Polskie firmy będą miały wsparcie dla ekspansji zagranicznej fot. Fotolia

Polska Agencja Inwestycji i Handlu podpisała w poniedziałek porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Izb Handlowych za Granicą. Dzięki temu polscy przedsiębiorcy mają otrzymać silniejsze wsparcie w ekspansji na zagraniczne rynki, m.in. dzięki dostępowi do bazy kontaktów.

REKLAMA

- Celem zawarcia porozumienia ze Stowarzyszeniem Polskich Izb Handlowych za Granicą jest zintegrowanie doświadczeń, wiedzy na temat rynków lokalnych, co ułatwi realizację misji PAIH, jaką jest wsparcie rodzimych przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej. Wąska grupa polskich firm może być konkurencyjna na aż kilkunastu rynkach na świecie. Chcemy zwiększyć ten potencjał. W wielu krajach mamy swoich reprezentantów, właśnie w postaci polonijnych izb gospodarczych - powiedział PAP wiceprezes PAIH Wojciech Fedko. Dodał, że dotychczas nie działał taki zintegrowany system wymiany informacji, bazy kontaktów.

- Dzięki tej inicjatywie będziemy mogli wykorzystać cały ten kapitał zagraniczny w ramach naszych zagranicznych biur handlowych, których do końca tego roku powstanie ok. 20, a do połowy roku 2018 chcemy mieć 50 lokalizacji na świecie - podkreślił wiceszef PAIH.

Jak zaznaczył, "oparcie się o wielu partnerów za granicą" jest rzeczą konieczną. "Budując markę Polski na zagranicznych rynkach, wspierając się nawzajem, powinniśmy jak najbardziej skorzystać z doświadczenia Polaków na świecie, znających lokalne rynki" - wskazał Fedko. Dodał, że PAIH będzie się starał zachęcać kolejne polonijne izby przemysłowo-handlowe z różnych krajów do przyłączenia się do "systemu wsparcia polskich przedsiębiorców".

- Potrzebujemy partnerów, żeby działać efektywnie. Chcemy, żeby nasi ludzie obsługiwali mniejszy i średni biznes m.in w sprawach dotyczących eksportu, czy zdobywania obcych rynków. Naszą rolą jest minimalizować ryzyko dla polskiego przedsiębiorcy, który chce sprzedać swój produkt za granicą czy dokonać inwestycji, w tym także przejąć lokalny biznes lub założyć spółkę typu joint venture - powiedział Fedko.

Jak podkreśliła Hanna Stypułkowska-Goutierre, szefowa Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej we Francji i prezes Stowarzyszenia Polskich Izb Handlowych za Granicą, stowarzyszenie będzie przekazywać polskim przedsiębiorcom wiedzę dot. danego rynku, czy kontakty. - Każda z poszczególnych Izb ma doświadczenie na własnym rynku, znajomość całego środowiska biznesowego w kraju, w którym dany przedsiębiorca chce zainwestować czy gdzie zamierza eksportować. Możemy być wspaniałym kanałem do przekazywania informacji i wspierania tych firm w zaistnieniu na danym rynku - powiedziała PAP Stypułkowska-Goutierre. Jak dodała, stowarzyszenie może przekazywać informacje na temat potencjalnych partnerów, kojarzyć firmy, czy umożliwiać polskim przedsiębiorcom promocję na danym rynku. "Ogólnie biorąc chcemy wspierać te firmy ze względu na nasze doświadczenie kulturowe - podkreśliła.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA