PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ponad 40 proc. Polaków uważa, że sytuacja gospodarcza Polski nie zmieni się w 2012 r.

  • Autor: PAP
  • 11 sty 2012 14:06

Według 41 proc. Polaków w 2012 r. sytuacja gospodarcza Polski nie ulegnie zmianie, zdaniem 38 proc. pogorszy się, zaś 13 proc. Polaków uważa, że sytuacja ulegnie poprawie - wynika z opublikowanych badań CBOS.

REKLAMA

W poprzednim badaniu, przeprowadzonym w listopadzie 2011 r., 45 proc. badanych uważało, że sytuacja gospodarcza Polski w 2012 r. nie zmieni się, 31 proc. obawiało się pogorszenia, zaś 15 proc. spodziewało się poprawy sytuacji.

Z badania wynika, że 46 proc. Polaków uważa, że ogólna sytuacja w Polsce w ciągu roku pogorszy się (wobec 35 proc. badanych w listopadzie), 37 proc. spodziewa się stabilizacji (45 proc. w listopadzie), natomiast 10 proc. uważa, że ogólna sytuacja poprawi się (14 proc. w listopadzie).

"Poczuciu zagrożenia kryzysem towarzyszą obawy zarówno o sytuację kraju, jak i własną oraz rodziny. Przekonanie, że Polska jest zagrożona kryzysem jest powszechne - wyraża je 87 proc. dorosłych Polaków. Tylko niewiele mniej osób (81 proc.) obawia się, że kryzys może zagrozić im osobiście i ich rodzinom" - napisano w komentarzu do badania.

"Trzy czwarte Polaków jest zdania, że sytuacja gospodarki i kryzys finansowy w Europie uzasadniają konieczność wprowadzenia oszczędności budżetowych (75 proc.), przy czym o prawie jedna trzecia (32 proc.) jest o tym zdecydowanie przekonana. Tylko nieliczni ankietowani nie widzą takiej konieczności (15 proc.)" - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA