PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Program Inwestycje Polskie pomoże w zagranicznej ekspansji firm

  • wnp.pl
  • 13 lis 2014 16:14

Małe i średnie firmy chcące inwestować za granicą, będą mogły w najbliższym czasie skorzystać z Funduszu Ekspansji Zagranicznej w ramach programu "Inwestycje polskie". Finansowanie będzie przeznaczone na inwestycje o wartości od kilku do kilkunastu milionów złotych.

REKLAMA

Z inicjatywy Ministerstwa Skarbu Państwa i Banku Gospodarstwa Krajowego program Inwestycje Polskie poszerza swoje możliwości. W ramach programu powstanie Fundusz Ekspansji Zagranicznej, który pozwoli wypełnić lukę rynkową. Zapewni finansowanie kapitałowe małym i średnim firmom, które chcą zdobywać zagraniczne rynki zbytu.

- To pionierski projekt dla BGK i dla polskich firm. Podjęliśmy tę inicjatywę, ponieważ jednym z głównych kierunków naszej strategii są działania wspierające eksporterów i polskie firmy na rynkach zagranicznych. Jako państwowy bank rozwoju wykorzystujemy nasze zasoby finansowe i kompetencje, aby wspierać polską gospodarkę - powiedział Dariusz Kacprzyk, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego.

Minister skarbu, Włodzimierz Karpiński zwrócił uwagę na konferencji prasowej, że 39 proc. polskich MŚP firm planuje ekspansję zagraniczną w ciągu następnych 2 lat. Z drugiej strony ponad 90 proc. polskich przedsiębiorstw prowadzących ekspansję zagraniczną finansuje ją ze środków własnych.

Przeczytaj więcej


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA