PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prospekt emisyjny TXM S.A. trafił do KNF

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 wrz 2015 11:47

Spółka zarządzająca siecią odzieżowych sklepów dyskontowych TXM textilmarket złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny.

REKLAMA

TXM S.A. (dawniej Adesso S.A.) została zarejestrowana w 1989 r. Od samego początku działa w branży tekstylno-dziecięcej. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Redan. Wiodącym akcjonariuszem jest Redan S.A., który posiada 64 proc. akcji spółki dających tyle samo głosów na WZA. Pozostałe 36 proc. kapitału należy do funduszu 21 Concordia oraz kilku mniejszych akcjonariuszy.

TXM S.A. jest właścicielem sklepów dyskontowych TXM textilmarket. Sieć sprzedaży liczy aktualnie około 330 placówek zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz na Słowacji i w Czechach. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie pierwszego marketu w Rumunii. Bardzo dobrze rozwija się sklep internetowy www.txm24.pl, który wystartował w maju zeszłego roku.

- Naszym celem jest zdobycie pozycji lidera w sektorze odzieżowych sklepów dyskontowych w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział Lech Przemieniecki, prezes TXM S.A.

TXM textilmarket oferuje szeroki wybór ubrań codziennego użytku, akcesoriów i tekstyliów domowych w konkurencyjnych cenach. Atrakcyjny i bogaty wachlarz produktów marki TXM textilmarket daje kupującym poczucie racjonalnie wykorzystanej okazji.

- Spośród odzieżowych sklepów dyskontowych wyróżnia nas to, że oprócz nacisku na bardzo atrakcyjną cenę naszych towarów, dodatkowo podążamy za aktualnymi trendami w modzie. Oznacza to, że klienci w naszych sklepach wśród produktów uniwersalnych zawsze znajdą modne w danym sezonie ubrania i kolory. Dodatkowo nasza oferta wyróżnia się dużym udziałem dobrej jakościowo produkcji polskiej, co zasadniczo odróżnia TXM od oferty konkurencji - podkreślił Lech Przemieniecki.

TXM S.A. osiąga bardzo dobre wyniki finansowe. W 2014 r. spółka uzyskała 275,9 mln zł przychodów, czyli o 15,4 proc. więcej niż w poprzednim roku. Znacznie więcej, bo aż o 66 proc. wzrósł do 21,6 mln zł zysk z działalności operacyjnej. Z kolei w pierwszej połowie 2015 r. firma zarządzająca siecią TXM textilmarket poprawiła obroty w ujęciu r./r. o 16 proc. do poziomu 140,7 mln zł, co jest efektem skutecznych akcji marketingowych, dbałości o wysoką atrakcyjność oferty oraz systematyczny rozwój sieci sprzedaży.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA