PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PZU chce przejąć kolejny bank

  • Autor: PAP
  • 26 sie 2015 15:25

PZU prowadzi rozmowy w sprawie przejęć kolejnych banków i liczy, że w 2015 roku dojdzie do podpisania przynajmniej jednej takiej umowy - poinformował Przemysław Dąbrowski, członek zarządu odpowiedzialny za finanse w grupie.

REKLAMA

„Jesteśmy zaangażowani w procesy akwizycyjne innych banków” – powiedział w środę Dąbrowski.

"Zakładamy możliwość podpisania przynajmniej jednej umowy jeszcze w tym roku" - powiedział Dąbrowski na spotkaniu z analitykami.

PZU podpisał już przedwstępną umowę zakupu 25,25 proc. akcji Alior Banku za 1,63 mld zł. Przy tej transakcji PZU informował, że chce konsolidować sektor bankowy i stworzyć bank, który byłby w piątce największych w Polsce pod względem wielkości aktywów.

"Myślę, że nowym elementem, który się pojawił od transakcji Aliora jest nowa wersja ustawy o frankowiczach. Mogę domniemywać, że sprzedający będą się zastanawiać co zrobić" - powiedział Dąbrowski.

Prezes PZU informował wcześniej, że spółka przejmując banki nie chce brać na siebie ryzyka przewalutowania walutowych kredytów hipotecznych.

Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji PZU może do końca roku przejąć Bank BPH, a w dalszej kolejności przyjrzeć się Bankowi Ochrony Środowiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA