PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan pozyskał finansowanie od DZ Banku

  • Autor: Redan
  • 25 mar 2011 13:57

Grupa Redan, właściciel sieci dyskontowej Textilmarket oraz marek odzieżowych Top Secret, Troll i Drywash, poinformowała o podpisaniu dwóch umów kredytowych z DZ Bankiem. Wydłuża to dotychczasowe finansowanie o 1,5 roku do marca 2014 roku oraz zwiększa jego poziom o 10 mln zł, co pozwoli na stabilne finansowanie rosnącej skali działalności.

REKLAMA

Na podstawie podpisanych umów kredytowych DZ Bank udzielił spółkom z Grupy Redan dwóch kredytów. Pierwszy został przyznany na refinansowanie dotychczasowego zadłużenia wobec Banku Millennium, BRE Banku SA oraz Banku Pekao SA, które wynosi obecnie prawie 21 mln zł. Będzie on spłacany w ciągu 3 lat z ratą balonową w wysokości 10 mln zł na końcu tego okresu. W porównaniu do dotychczasowych kredytów oznacza to wydłużenie okresu spłaty o prawie 1,5 roku oraz istotne zmniejszenie bieżących płatności.

Dzięki temu Redan będzie miał więcej środków na inwestycje w rozwój swojej działalności. - Spłata kredytów wobec tych trzech banków jest pewnego rodzaju symbolicznym zakończeniem okresu restrukturyzacji działalności Grupy Redan - powiedział Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan SA. - W 2004 roku byliśmy w dominującej części firmą działającą na rynku hurtowym, dziś ponad 96 proc. naszej sprzedaży realizujemy w sklepach detalicznych - dodaje.

Drugi kredyt w wysokości 14 mln zł został przyznany przez DZ Bank na finansowanie bieżącej działalności. W jego ramach będą otwierane akredytywy w celu zapewnienia importu towarów z Dalekiego Wschodu, gwarancje bankowe zabezpieczające umowy najmu sklepów oraz pokrywane bieżące wydatki. Jest to typowe finansowanie obrotowe odnawiane co roku. - Ten kredyt pozwoli nam znacząco ustabilizować rozliczenia z dostawcami - powiedział Bogusz Kruszyński. - Ponadto, dzięki niemu uwolnimy ok. 7 mln. zł, zablokowanych dotychczas w postaci kaucji gotówkowych zabezpieczających akredytywy lub gwarancje. Te środki także będziemy mogli wykorzystać na rozwój naszej działalności - dodał.

"Pomimo zwiększenia kredytów do 35 mln zł, łączne zadłużenie Redan z tego tytułu jest nadal relatywnie niskie. Stanowi to ok. 45 proc. kapitałów własnych na koniec 2010 r. oraz odpowiada praktycznie jednomiesięcznej średniej sprzedaży detalicznej planowanej na rok 2011. Oznacza to bezpieczny poziom finansowania" - czytamy w informacji prasowej.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci sklepów Textilmarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu.

W Polsce grupa kapitałowa zatrudnia ponad półtora tysiąca osób. Sprzedaż jest prowadzona w czterech sieciach detalicznych: Top Secret, Top Secret&Friends, Troll oraz Textilmarket liczących ponad 400 sklepów.

Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrala Spółki znajduje się w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA