PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Redan sprzedaje akcje

  • Autor: gpwinfostrefa.pl
  • 20 maj 2016 10:18

Redan sprzedaje akcje fot. Fotolia

TXM, spółka zależna Redanu prowadząca sieć sklepów Textilmarket, złożyła do KNF wniosek o wznowienie postępowania ws. zatwierdzenia prospektu emisyjnego.

REKLAMA

TXM SA złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o wznowienie postępowania mającego na celu zatwierdzenie prospektu emisyjnego przygotowanego w związku z ofertą publiczną nowych akcji i dopuszczeniem istniejących akcji TXM do obrotu na rynku regulowanym - napisano w raporcie.

Pierwotny wniosek został złożony we wrześniu 2015 r., jednak postępowanie na wniosek TXM zostało zawieszone 31 grudnia 2015 r. Spółka tłumaczyła to faktem, że KNF zgłosiła uwagi do prospektu wymagające zmian w regulacjach wewnętrznych firmy.

Wcześniej przedstawiciele spółki informowali, że emisja miałaby być większa niż 20 mln zł, a całość środków zostałaby przeznaczona na rozwój sieci Textilmarket. Redan zapowiadał, że chciałby zachować pakiet kontrolny w TXM.

Radosław Wiśniewski, założyciel i główny akcjonariusz Redanu, wraz z rodziną i spółkami od nich zależnymi, ogłosił niedawno wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki po cenie 2,07 zł. Celem jest wycofanie Redanu z obrotu publicznego.

Wezwanie obejmuje 14.256.263 akcji, stanowiących 39,92 proc. kapitału i uprawniających do wykonywania 35,82 proc. ogólnej liczby głosów na WZA. Obecnie wzywający posiadają 21.452.981 akcji, stanowiących 60,08 proc. ogólnej liczby papierów firmy, uprawniających do 64,18 proc. głosów.

Redan informował wcześniej, że jednym z kluczowych powodów ogłoszonego wezwania jest planowane wprowadzenie na GPW akcji spółki zależnej TXM, zarządzającej rozwojem sieci dyskontowej TXM Textilmarket. Spółka liczy, że inwestorzy, którzy sprzedadzą papiery Redanu, zainwestują pozyskane środki w nową emisję TXM.

- Wszystkie czynniki pozytywnie wpływające na wycenę grupy kapitałowej Redan, wynikające z rozwoju i sukcesu TXM, są cały czas głęboko zdyskontowane niepewnością związaną z wynikami segmentu fashion. Inwestorzy posiadający obecnie akcje Redan często mają je właśnie dlatego, aby pośrednio korzystać ze wzrostu wartości TXM - informował wówczas cytowany w komunikacie Radosław Wiśniewski, założyciel i główny akcjonariusz Redanu.

12 maja Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redanu, wspominał, że ogłoszenie wezwania zmusza spółkę do rozważania, czy te dwa procesy - wezwanie i oferta publiczna TXM - powinny toczyć się jednocześnie.

Sugerował, że w związku z tym oferta Textilmarket może przesunąć się na jesień. Wspomniał jednocześnie, że w optymistycznym wariancie może zostać przeprowadzona jeszcze w tym półroczu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA