PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Reformy Trumpa zmienią reguły gry na równi z kryzysem finansowym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 sty 2017 13:25

Reformy Trumpa zmienią reguły gry na równi z kryzysem finansowym fot. Pixabay

Świat czeka na objęcie przez Donalda Trumpa funkcji prezydenta USA. Jak prognozują analitycy Aviva Investors, planowane reformy wpłyną na rynki w podobnym stopniu, jak wielki kryzys finansowy sprzed niemal 10 lat.

REKLAMA

Zgodnie z prognozami analityków, w najbliższym czasie rynki rozwinięte czeka szybszy wzrost połączony z wyższą inflacją. Pozwoli to na uzyskiwanie wyższych stóp zwrotu przez instytucje finansowe.

Objęcie przez Trumpa jednej z najważniejszych funkcji na świecie zrodziło olbrzymią niepewność. Przełożyło się to na globalne rynki poprzez m.in. gwałtowny wzrost rentowności obligacji.  

Ważną wiadomością dla rynków jest również spodziewany wzrost inflacji. Światowa gospodarka ma rozwijać się najszybciej od 2011 roku, szczególnie, jeśli kolejne kraje dołączą do trendu zakładającego wyższe wydatki rządów.

O ile powyższe wiadomości to dobre informacje dla rynków rozwiniętych, gospodarki rozwijające się odczują problemy. Większy protekcjonizm wpłynie na m.in. globalne inwestycje zagraniczne, a także ograniczy środki, którymi dysponować mogą słabsze gospodarki. To wymusi na nich konieczność zwiększenia zadłużenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA