PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Riad Bekkar: Wciąż niewiele banków ma pozwolenie na inwestowanie w branżę hotelarską

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 cze 2011 11:22

Riad Bekkar: Wciąż niewiele banków ma pozwolenie na inwestowanie w branżę hotelarską

Jak mówi Riad Bekkar, prezes Europejskiego Funduszu Hipotecznego będącego właścicielem sieci hoteli, w Polsce jest wciąż niewiele banków, które mają pozwolenie na inwestowanie w branżę hotelarską.

REKLAMA

- Są dwa powody takiego podejścia. Niektóre banki po prostu nie oferują środków na takie inwestycje. Nie mają odpowiednich kompetencji, tj. przede wszystkich zespołów analitycznych przeprowadzających estymacje w tym segmencie rynku. Z kolei inne mają złe doświadczenia z tą branżą - wyjaśnia Riad Bekkar.

Jak dodaje, instytucje finansowe nie chcą też udzielać kredytów na projekty hotelowe realizowane w miejscach, gdzie koncentracja obiektów noclegowych jest bardzo duża, np. w miejscowościach sezonowych.

O nietrafionych inwestycjach części banków świadczą listy projektów do sprzedaży, jakimi dysponują. - Obecnie niektóre banki, jako pełnomocnicy sprzedaży nieruchomości, zgłaszają się do nas z gotowymi ofertami. Dostaliśmy długie listy projektów hotelarskich przeznaczonych do sprzedaży, z powodu problemów, w jakie popadli ich właściciele. Takich inwestycji jest na rynku naprawdę dużo - podkreśla Riad Bekkar.

Jednocześnie zaznacza, że banki wybierają do współpracy tych klientów, których mogą obdarzyć zaufaniem. - Niezależnie od segmentu nieruchomości, ważna jest zatem dobra historia kredytobiorcy - wyjaśnia.

To że polityka kredytowa wobec branży hotelowej jest cały czas zaostrzona potwierdza także Sven-Torsten Kain, członek zarządu, BRE Bank Hipoteczny. - Przy inwestycjach hotelowych przyjęliśmy kryterium, że nie podejmujemy rozmów, jeśli inwestor dysponuje wkładem własnym poniżej 45 proc. całej wartości przedsięwzięcia - wyjaśnia.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA