PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie potrzeba na stworzenie polskich REIT-ów

 • Autor: Puls Biznesu
 • 19 cze 2015 09:35

Real Estate Investment Trust, czyli specjalny fundusz ułatwiający inwestorom zdobywanie zysków z nieruchomości to szeroko stosowane na zachodzie narzędzie m.in. przez fundusze emerytalne. Polska potrzebuje podobnych rozwiązań - pisze Puls Biznesu.

REKLAMA

Zasada działania REIT-u opiera się na pewnych ulgach podatkowych przy jednoczesnym zobowiązaniu funduszu do wypłacania zysków z portfela nieruchomościowego. W Polsce w taki sposób działa m.in. firma Unibail-Rodamco. Liczne są także niemieckie czy kanadyjskie fundusze emerytalne.

Jak podaje Puls Biznesu, rośnie potrzeba stworzenia takich rozwiązań prawnych, które pozwolą na tworzenie przez polskie fundusze podobnych mechanizmów. To może skusić wielu Polaków do inwestowania i oszczędzania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • CCIM11061 2015-06-19 17:58:56
  do @ lipa, 2015-06-19 16:07:22 -Niestety przez ostatnie lata jaśnie panujący Dyzma nie interesował się zmianą prawa w Polsce w tym zakresie ! ! dlatego -nieruchomości nabywane są przez REIT-y z innych krajów . Aby polski REIT miał szansę zaistnieć, kluczowa jest zmiana podatkowa — tak, by zysk czerpany z czynszów nie był opodatkowany na poziomie spółki i potem przy wypłacie dywidendy udziałowcom REIT-u. Tak właśnie jest za granicą i to powoduje, że instytucje te cieszą się zainteresowaniem ludzi, którzy nie oczekują krociowych zysków, ale mniejszych,za to regularnych.
 • lipa 2015-06-19 16:07:22
  Dlatego w polsce tak szybko sprzedają się powierzchnie komercyjne. Inwestycja jeszcze nie stoi, a już wszystkie lokale pod sklepy są wyprzedane. Lipa na maxa
 • kot778 2015-06-19 12:57:29
  francuscy i niemieccy emeryci są właścicielami polskich nieruchomości komercyjnych a podatki płacą u siebie. Z tego, że to są dobrze prosperujące nieruchomości w naszym kraju, niewiele zostaje w Polsce .W zamian za pewne preferencje podatkowe w Polsce przekazują swoim akcjonariuszom zysk z posiadanych i wynajmowanych nieruchomości.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA