PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rozdano tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł" za rok 2013

  • wnp.pl
  • 18 lut 2014 08:18

Rozdano tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł" za rok 2013

Grupa PKP, Jarosław Pawluk i Track Tec, PKN Orlen i Jacek Krawiec, Work Service, REC Global, Budimex, Towarowa Giełda Energii, Bank Gospodarstwa Krajowego, Janusz Lewandowski, Jerzy Buzek i Leszek Miller - wyróżnieni tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł".

REKLAMA

Już po raz czternasty redakcja Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl wraz z wydawcą - Grupą PTWP - nadała honorowe tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł" - jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez polskie media gospodarcze. Uroczysta gala odbyła się w warszawskim hotelu Sheraton. Swoją obecnością uświetnił ją wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.
- Laureatami tych prestiżowych wyróżnień są od lat osoby, instytucje i przedsiębiorstwa, które miały znaczący wpływ na pozytywne zmiany w polskim przemyśle i przyczyniły się do rozwoju całej gospodarki. W tym roku w gronie nominowanych znalazły się zarówno duże firmy z olbrzymim potencjałem, jak i mniejsze, innowacyjne i dynamiczne podmioty, oraz wydarzenie, które zmieniło nasz kraj - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

A oto laureaci

Grupa PKP

Otrzymała wyróżnienie za udaną ofensywę inwestycyjną w polskich dworcach kolejowych, która w krótkim czasie zmieniła oblicza wielu polskich miast, a także za realizację trudnych procesów prywatyzacyjnych.

W ciągu ostatnich lat PKP SA zainicjowała szeroki program modernizacji dworców kolejowych. Całkowicie zmodernizowano kilkadziesiąt budynków dworcowych, między innymi we Wrocławiu, Gdyni, Malborku, Przemyślu, Radomiu, Sieradzu, Katowicach czy Poznaniu. Obiekty zostały nie tylko dostosowane do potrzeb podróżnych, ale też odrestaurowane w swym historycznym kształcie.

W tym samym czasie w Grupie PKP przygotowano i przeprowadzono dwa trudne procesy prywatyzacyjne. Giełdowy debiut PKP Cargo, drugiego co do wielkości towarowego przewoźnika kolejowego w Europie, okazał się sukcesem także dzięki działaniom restrukturyzacyjnym poprzednich zarządów przewoźnika. Wydarzenie to może na trwałe zmienić rynek kolejowy w Polsce.

W wyniku długiej procedury, skomplikowanej poprzez jej społeczne uwarunkowania, akcje Polskich Kolei Linowych sprzedano spółce Polskie Koleje Górskie SA. Obie te, tak różne operacje, wskazują na prorynkową tendencję w strategii Grupy otwierającą nowe perspektywy przed polskim transportem.

- To wielki zaszczyt i wyróżnienie dla nas, które traktuję jako wyróżnienie dla wszystkich menedżerów i pracowników Grupy PKP. Wspólnie staramy się wykorzystać tę wielką szansę rozwojową, jaką są środki z UE, m.in. na modernizację infrastrukturę kolejowej - powiedział Jakub Karnowski, prezes Grupy PKP.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA