PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

RPP pozostawiła stopy proc. na niezmienionym poziomie, referencyjna 2,50 proc

  • Autor: PAP
  • 06 lis 2013 17:44

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 2,50 proc. w skali rocznej - podano w komunikacie NBP.

REKLAMA

Decyzja ta jest zgodna z oczekiwaniami. Wszyscy z 23 ankietowanych wcześniej przez PAP ekonomistów uważali, że RPP pozostawi w listopadzie stopy procentowe na niezmienionym poziomie. RPP zapowiedziała w komunikacie po październikowym posiedzeniu, że w jej ocenie stopy procentowe powinny zostać utrzymane na niezmienionym poziomie przynajmniej do końca bieżącego roku. Z ostatnich wypowiedzi poszczególnych członków RPP wynika, że stabilizacja stóp na obecnych poziomach może potrwać przynajmniej do połowy 2014 roku.

Środowa decyzja RPP oznacza, że w skali rocznej referencyjna stopa NBP wynosić będzie nadal 2,50 proc., lombardowa 4,00 proc., depozytowa 1,00 proc., zaś redyskonta weksli 2,75 proc.

RPP poda uzasadnienie do najnowszej decyzji w środę na konferencji prasowej o godz. 16.00. W komunikacie RPP znajdą się również elementy najnowszej, listopadowej projekcji inflacji i wzrostu PKB, opracowanej przez Instytut Ekonomiczny NBP. Będą to przedziały, w jakich z 50-procentowym prawdopodobieństwem ukształtują się roczne wskaźniki inflacji oraz wzrostu gospodarczego w latach 2013-2015. Projekcja stanowi jedną z przesłanek, na podstawie których RPP podejmuje decyzje w sprawie stóp procentowych. Pełny raport o inflacji wraz z projekcją zostanie opublikowany przez NBP kilka dni później.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA