PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Są pieniądze na innowacyjne projekty

  • Autor: PAP
  • 25 maj 2017 16:53

Są pieniądze na innowacyjne projekty Fot. Fotolia

Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny w województwie kujawsko-pomorskim uruchomił 31 mln zł na tworzenie specjalistycznej infrastruktury biznesowej. Środki z UE zostaną przeznaczone m.in. na laboratoria służące kreowaniu i testowaniu innowacji.

REKLAMA

Decyzję komitet podjął podczas swojego majowego posiedzenia, a informację w tej sprawie przedstawił w czwartek marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Środki trafią przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw m.in. technologicznych start-upów. Wnioski będzie można składać od czerwca.

"Laboratoria, w których można korzystać z zaawansowanych technologicznie narzędzi, żeby zrealizować własny, innowacyjny pomysł na biznes, to nadal w naszym kraju marzenie. Mam nadzieję, że środki, które są obecnie przez nas uruchamiane, pozwolą wielu ludziom i przedsiębiorstwom rozwinąć skrzydła. Rozwój gospodarki w tym kierunku jest konieczny" - podkreślił Całbecki.

O dotację będą mogły ubiegać się instytucje otoczenia biznesu, a także ich partnerstwa z przedsiębiorcami. Środki przeznaczone będą na laboratoria służące kreowaniu i testowaniu innowacji, centra służące demonstracji nowych rozwiązań i profesjonalne przestrzenie biurowe do wynajęcia.

"Pozostałe rozwiązania, które chcemy w tym konkursie sfinansować, są doskonałym sposobem na uruchomienie kreatywnego potencjału mieszkańców regionu i naszych przedsiębiorstw" - dodał marszałek województwa.

Władze województwa zapowiedziały również, że w czerwcu oraz wrześniu przeprowadzone zostaną nabory wniosków aplikacyjnych w konkursach o dofinansowanie projektów "związanych z rewitalizacją zdegradowanych przestrzeni miejskich". Pula środków na ten cel będzie wynosiła 90 mln zł. Wśród potencjalnych beneficjentów są m.in. spółdzielnie, partnerstwa publiczno-prywatne oraz samorządy lokalne.

W całej perspektywie finansowania unijnego na lata 2014-2020 przeznaczonych na projekty rewitalizacyjne w województwie jest 74 mln euro. Z tej kwoty 54 mln euro trafi do 52 miast w regionie, a 20 mln euro do 127 gmin wiejskich. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA